سیاسی

گشایش اقتصادی مردم از وظایف مهم دولت است

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام اسماعیلی امام جمعه موقت اسفدن در خطبه های این هفته با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی به ۸شهریورماه سالروز انفجار دفتر نخست وزیری توسط منافقین و شهادت مظلومانه شهید رجایی و باهنر اشاره کرد وگفت: هشتم شهریور ۱۳۶۰ مصادف است با عملیاتی کم سابقه تروریستی به مقام ارشد کشورمان که به شهادت دو یار دیرین انقلاب و دواسوه علم و تقوا شهید رجایی و باهنر و تنی چند از همراهان آنها انجامید .
وی افزود: این اقدام تروریستی که به دست عوامل ضد انقلاب وابسته به گروهای جاسوسی و اطلاعاتی غرب و با هدف مقابله با اراده انقلابی ملت ایران انجام شد در میان عملیات های تروریستی به دلیل شهادت نفر اول و دوم دستگاه اجرایی کشور کاملا بی سابقه است.
حجت الاسلام اسماعیلی در ادامه به جنایات دهه ۶۰ اشاره نمود و بیان داشت : امروز متاسفانه بخشی از نسل های جدید به دلیل گذشت زمان و عدم پرداختن کافی به موضوع ترورهای دهه ۶۰ کمترین آشنایی را با این موضوع ندارند و این مسئله زمینه سوء استفاده ضد انقلاب و خود منافقین را فراهم آورده است منافقینی که خون ۱۲ هزار نفر از ۱۷ هزار شهید ترور در جمهوری اسلامی را به گردن دارند که خودشان مدعی اتفاقات دهه ۶۰ شدند و با مظلوم نمایی جمهوری اسلامی را متهم به خیانت می کنند .
وی گفت : اگر این مسئله امروز در آثارمختلف فرهنگی تبیین نشود ممکن است تصویری وارونه برای نسل جوان از وقایع دهه ۶۰ایجاد کند و آنچه که مهمتر به نظر می رسد این است که منافقین و تروریسم و داعش زیر چتر آمریکا و صهیونیسم جنایت می کنند .
خطیب جمعه موقت اسفدن افزود: آمریکایی ها به مدت دو دهه سازمان تروریستی مجاهدین خلق را زیر چتر حمایت مالی ،سیاسی و تبلیغی خود قرار دادند و از جنایت های تروریستی آنان بر ضد مردم جمهوری اسلامی ایران حمایت کردند.
حجت الاسلام اسماعیلی در پایان ضمن گرامیداشت هفته دولت ،گشایش اقتصادی و ارتقای فرهنگ فکر و عمل دینی مردم را جزء وظایف مهم دولت دانست و افزود: مسئله اقتصادی در امنیت کشور ، فرهنگ ، عزت و حضور جهانی تاثیر گذارو بسیار مهم است که در اسلام پرداختن به امور اقتصادی جزء اوجب واجبات است و همین طور پیامبر اسلام (ص) فرمود : “کار الفقرا ان یکون کفروا” مضمون این حرف آن است که ما آمده ایم به مردم ایمان بدهیم اگر نتوانیم نانشان را به راحتی به دست شان برسانیم ایمان آنها از آنها گرفته نشود.
وی ارتقای فرهنگ و فکر و عمل دینی مردم را سرچشمه ای نیرو زا برای همه فعالیت ها دانست و افزود: اگر ایمان مستحکم شد آسیب پذیری ،خستگی ناپذیری،فعال و پرنشاط بودن جامعه ایمانی حاصل می شود اما وقتی که ایمان ضعیف شد آفت هم به دنبالش می آید .
امام جمعه موقت اسفدن با بیان اینکه ما در نظام اسلامی حرکت داریم و باید زیر ساخت های تربیت اسلامی را فراهم کنیم ابراز داشت: نمی شود که برای تقویت مسائل ایمانی مردم ،مردمی که نظام اسلامی را انتخاب کرده اند برنامه نداشت یا به نیازهای معنوی آنها کم توجه بود
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا