سیاسی

گسترش موادمخدر صنعتی میان جوانان بسیار نگران کننده است

به گزارش نسیم قائن از ستاد مبارزه با مواد مخدر، جواد هروی افزود: به همین منظور برای پیشگیری از این وضعیت و با یک اقدام هماهنگ، لازم است این پدیده را با همکاری تمامی دستگاه ای اجرایی و قانونگذار حل کنیم.
وی با بیان اینکه توسعه و اشاعه مواد افیونی در میان قشر دانش آموز و دانشجو بگونه ای است که باید در سیاستگذاری ها تجدیدنظر شود، ادامه داد: برخی دستگاه ها فقط به واژه های شعاری در مبارزه با مواد مخدر بسنده کرده اند و کار اساسی در جهت مقابله و پیشگیری انجام نداده اند.
هروی خطاب به مسوولان دستگاه ها گفت، باید از حالت شعاری خارج شوند و اقدامات بالقوه در مبارزه اجتماعی با مواد مخدر و روانگردان ها را به بالفعل تبدیل کنند.
نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی در رابطه با بحث اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: وزارت کشور و ستاد مبارزه با مواد مخدر گام های خوبی در مقابله با اعتیاد برداشته اند اما دستگاه های دیگر به خوبی در تعامل و ارتباط با این دو نهاد هماهنگ نیستند.
هروی با بیان اینکه ستاد مبارزه با مواد مخدر اقدامات خوبی در بحث پیشگیری و مقابله با اعتیاد برداشته، افزود: تعامل با ستاد مبارزه با مواد مخدر، وزارت کشور و مجلس شورای اسلامی در جهت تدوین قوانین مقابله با اعتیاد راهگشا و مهم است.
وی تصریح کرد: در این زمینه نباید فقط به ارائه دستورالعملی بسنده کرد، باید فکر اساسی برای مبارزه با مواد مخدر شود و بهتر است مباحث آموزشی و تربیتی در امر مقابله با اعتیاد در کتب دانشگاهی نیز گنجانده شود.
براساس آمار ستاد مبارزه با موادمخدر، حدود دو درصد از جمعیت کشور معادل یک میلیون و ۳۲۵ هزار نفر گرفتار اعتیاد هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا