سیاسی

گزارش وزیر امور خارجه در مجلس قانع کننده نبود

فرهادفلاحتی نماینده مردم قاینات وزیرکوه در گفتگو با نسیم قائن گفت: صبح امروز اقای ظریف وزیرامور خارجه در مجلس شورای اسلامی حضور یافتند وبه ارائه گزارشی از روند برجام پرداختند.
وی افزود: گزارشاتی که وزیرامور خارجه در مجلس ارائه دادبرای نمایندگان باهرگرایش سیاسی قانع کننده نبودوسوالات متعددی از وزیرامور خارجه پرسیده شد که پاسخ قانع کننده ای دربرنداشت.
وی افزود: کلیت مجلس به دنبال این سوال بودند که برجام چه تاثیری درگشایش اقتصادی کشورداشته است درحالی که هدف ازمذاکره ۵+۱رفع مشکلات اقتصادی بود وبارها اعلام کرده بودند که تحریم ها کمراقتصاد کشور را شکسته است وحال که به قول خود مسئولین همه تحریم ها ودیوار تحریم هاشکسته شده است نتایج آن برای اقتصاد کشور کجاست؟ که متاسفانه جواب قانع کننده ای از سوی مسئولین شنیده نشد.
فلاحتی گفت:آمار وارقامی هم که وزیرامور خارجه ارائه دادندوبیان داشتند که فلان مبلغ از کانادا وهند و… با شکسته شدن تحریم ها به سمت کشور آمده است زیاد شفاف نبود که گشایش اعتباری در بانک مرکزی کجا مشهود است وبرای مردم قابل لمس است؟
وی افزود: متاسفانه دراین زمینه جواب قانع کننده ای به مجلس ارائه نشد وقضیه همچنان مبهم باقی ماند واز گزارش وزیرمحترم امورخارجه درزمینه برجام وموفقیت های آن برای اقتصادمقاومتی چیزی عاید ما نشد
فلاحتی گفت: براساس آخرین گزارشی که وزیر امورخارجه در مجلس ارائه دادنداینگونه استنباط می شود که هیچ توفیقی از برجام که درمسائل اقتصادی دیده شود ودر بدنه جامعه لمس شود شاهد نبوده ایم.
وی در خصوص راه اندازی بازارچه مرزی یزدان ومشکلاتی که برسرراه آن وجود دارد گفت: در حاشیه حضور امروز وزیرامور خارجه ومعاون ایشان در مجلس صحبتی در خصوص این بازارچه مطرح شد وبیان شد با اینکه فرماندار زیرکوه بوده ام از کلیت موضوع در جریان هستم وبارهامکاتباتی انجام شده است اما به نتیجه ای نرسیده است وخواهش ما این است که تکلیف بازارچه مرزی یزدان مشخص شود ودر یک کلام گفته شود امکان بازگشایی وجود دارد یا خیر؟که براساس قول هایی که دادند قراراست ظرف یکماه آینده جلسه ای با مسئولین وزیر امور خارجه گرفته واین موضوع تعیین تکلیف شودوما هم دنبال جواب هستیم که آیا امکان راه اندازی وجود دارد یا خیر؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا