سیاسی

گزارش تصویری سفر معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی به قاین

به گزارش نسیم قائن ، میرجعفریان که به جهت پیگیری وضعیت پیشرفت فیزیکی پروژه های مصوب سفر خرداد ماه استاندار، به شهرستان قاینات سفرکرده بود، با حضور در محل پارک جنگلی قاین، وضعیت پیشرفت فیزیکی مصوبه تأمین روشنایی پارک جنگلی ورودی شهر از محل اعتبارات سال ۹۸ را بررسی کرد.
میرجعفریان با اشاره به اعتبارات تخصیصی به شهرداری قاین از محل اعتبارات سفر دکتر نوبخت خاطرنشان کرد: شهرداری قاین می تواند با استفاده از این اعتبار نسبت به بهسازی فضای پارک جنگلی و ایجاد فضایی مفرح برای حضور خانواده ها اقدام نماید.
وی با تأکید بر این که منابع طبیعی برای واگذاری پارک جنگلی به شهرداری آمادگی لازم را دارد، ادامه داد: ایجاد کمپ گردشگری، نصب آلاچیق و فضاهای اقامتی مناسب،کاشت گونه های گیاهی مختلف و … از جمله کارهایی است که باید در این پارک ۱۱۷ هکتاری انجام شود.
به گفته وی؛ این پارک می تواند محیط مناسبی برای استقرار تجهیزات و امکانات پدافند غیرعامل و اسکان اضطراری در شرایط بحران باشد.
معاون استاندار بعد از بازدید از پروژه در حال ساخت خوابگاه دانشجویان دختر دانشکده پرستاری، در محل پروژه سوله چند منظوره قاین حاضر شد و ضمن بررسی شرایط موجود، از هلال احمر به عنوان مجری طرح خواست؛ بعد از افتتاح فاز اول پروژه در قالب سوله امدادی، خیلی سریع برای نصب تجهیزات ورزشی مورد نیاز و بهره برداری از سوله به عنوان سالن ورزشی اقدام نماید.
حضور در شهرک صنعتی و بازدید از روند اجرای مصوبه تکمیل زیرساختهای شهرک صنعتی، مقصد بعدی این سفر بود.
میرجعفریان با اطلاع از روند اجرای پروژه خط انتقال آب واحدهای صنعتی، به سراغ یکی از واحدهایی رفت که در ستاد رفع موانع تولید برای کمک به رونق آن برنامه ریزی شده بود. این واحد در حال حاضر،تولید ماهانه ۲۰۰ اسکلت را برای استفاده در پروژه مسکن محرومین شهرستان در برنامه دارد.
وی در معیت تیم همراه به روستای اسفشاد رفت تا پروژه احداث دبستان این روستا را که بعد سالها توقف،حالا قرار است هفته دولت سال ۹۹ به بهره برداری برسد از نزدیک ببیند. مصوبه تکمیل و بهره برداری ۱۲ کیلومتر باند دوم قاین- حوض رباط و سه راهی خواف و همچنین روکش آسفالت جاده قاین – خواف به طول ۱۰ کیلومتر هم که بناست تا پایان سال زیر بار برود، مقصد بعدی بود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، با حضور در محل اجرای پروژه فاضلاب و مخزن بتنی آب شرب مجتمع هزار واحدی مسکن مهر قاین، برهمکاری شهرداری قاین و شرکت آب و فاضلاب استان به جهت تسریع روند اجرای پروژه تأکید نمود.
میرجعفریان در ادامه از پروژه های عملیات اجرایی بیمارستان دوم، رفع نقص استخر شنای امید، ایستگاه هواشناسی و تکمیل و تجهیز مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران قاین نیز بازدید کرد و تلاش دستگاه ها برای اجرایی شدن مصوبات سفر استاندار را مطلوب ارزیابی کرد.
شایان ذکر است: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در این سفر برای بازدید ازروند اجرای پروژه مسکن محرومین قاین به روستای سینیدر رفت و ضمن گفتگو با مالکین ۱۱ واحد در دست ساخت در این روستا، از تلاش های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در همراهی مردم قدردانی کرد.
حضور در اسفدن و بازدید از پروژه های شهر اسفدن،حضور در آرین شهر و بررسی روند اقدامات پروژه های این بخش نیز از دیگر برنامه های سفر معاون استاندار به شهرستان قانیات بود.
معاون عمرانی استاندار در یک جلسه ۵ ساعته نیز به بررسی پروژه های عمرانی شهرستان قاینات با حضور مدیران استانی و شهرستانی پرداخت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا