سیاسی

گزارش تصویری از سفر یکروزه معاون سیاسی ،اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان جنوبی به قاینات

به گزارش نسیم قائن ، معاون سیاسی ،اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان جنوبی روز گذشته در اولین سفر کاری خود به شهرستان قاینات با حضور در برخی از روستاهای بخش مرکزی و بخش سده شهرستان قاینات ،تعدادی از پروژههای عمرانی وخدماتی را افتتاح کرد.
دراین روز کاری که با افتتاح پروژه آبرسانی آویچ در دهستان آفریز آغاز شد اسماعیلی پس از افتتاح پروژه با حضور در امام زاده زیدالنار آفریز ضمن زیارت این امامزاده به شهدای روستای آفریز ادای احترام کرد .
درادامه این برنامه ها ،وی در مراسم تودیع ومعارفه فرمانده سپاه ناحیه قاینات حضور یافت و به ایراد سخنرانی پرداخت .
بهره برداری از راه روستایی تندیل، بهره برداری از آسفالت روستای پهنایی،بهره برداری از پروژه گاز رسانی به روستای کره و سخنرانی در جمع مردم این روستا ،ادای احترام به شهدای روستای بیهود ،افتتاح طرح هادی روستای بیهود و بهره برداری از کتابخانه شهید کاوه بیهود از دیگر پروژه هایی بود که دراین روز با حضور معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی به بهره برداری رسید.
درادامه علی اسماعیلی در مراسم غبار روبی مزار شهدای فرخ آباد و شاهیک قاین نیز حضور یافت.
درحاشیه این سفر یکروزه معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان جنوبی در جمع اهالی روستاهای مذکور سخنانی ایراد کرد.
اسماعیلی در جمع اهالی روستای پهنایی گفت: برنامه های انقلاب ،خواسته رهبر و همچنین دولت تدبیر وامید برقراری عدالت است که مردم شایسته آن هستند .
وی افزود: احساس بی عدالتی به مراتب از بی عدالتی بدتر است ،همان طور که احساس ناامنی از خود ناامنی بدتر است .
اسماعیلی از مسئولین استان و شهرستان خواست که بیشتر تلاش کنند و یک سری واقعیت هایی را که مردم باید بدانند صادقانه تر بگویند و جاهایی که نمی توانند عذر خواهی کنندواین احساس عدالت را دربین مردم به وجود آورند.
فرماندار قاین در جمع مردم روستای کره نیز گفت: یکی از آرمان های بزرگ انقلاب عدالت اجتماعی ورفع محرومیت است و این از سال ۹۲ تاکنون روند بسیار خوب وفزاینده ای داشته است.
وی با بیان این که ۷۸ درصد روستاهای شهرستان قاینات از نعمت گاز برخوردار هستند گفت: قاینات از نرم استانی و کشوری نیز جلوتر است.
کهن ترابی درادامه اظهارکرد:علی رغم مشکلاتی که دولت داشت ولی خدمات بسیار ارزنده ای را نسبت به مناطق محروم داشته است و این فراینداینقدر ادامه خواهد داشت که فاصله بین شهر و روستا را کم کند واین شعار انقلاب که برابری همگان و استفاده همگان از فرصت های برابر هست را تحقق ببخشد .
فرماندار با بیان این که روستای کره ، یکی از روستاهای هدف گردشگری است گفت: در این حوزه تسهیلات بسیار خوبی داریم وتوجه خاصی شده است و اگر بتوانیم به این پتانسیل در منطقه توجه کنیم باعث رونق و اشتغال زایی خواهد شد.
معاون سیاسی ،اجتماعی و امنیتی استاندار در جمع مردم کره با اشاره به موقعیت روستای کره و روستایی که جزء طرح های گردشگری است گفت:گردشگری منطقه می تواند نقطه امیدی برای آینده روستا و شهرستان باشد.
وی افزود:امنیت خراسان جنوبی یک نعمت بزرگی است وبا کمال افتخار اعلام می کنیم که خراسان جنوبی امن ترین استان کشور است واین امنیت زمینه را برای سرمایه گذاری وتوریست فراهم می کند.
اسماعیلی درادامه بیان داشت:نگاه دولت و نگاه نماینده عالی دولت ومجموعه تیم ایشان دراستان ،مسئله اشتغال است که در اولویت اول قراردارد .
وی گفت:راهکارهای مختلفی را بررسی کرده ایم ،تسهیلات خوبی دراختیار روستاهای ما قراردارد و مسئولین باید کمک کنند ومشکلات مردم را حل کنند .
معاون استاندار خراسان جنوبی درادامه اظهارکرد:مردمان منطقه ما مردمانی قانع هستند و فارغ از هرگونه شعار باید به دل کار برویم وهرجا که می توانیم مشکلات را صادقانه حل کنیم.
وی بابیان این که اراده مجموعه مدیران استان وتیم استاندار براین است که اولویت اشتغال رابه منصه ظهور برسانند گفت:در شهرستان قاینات محصولات انحصاری کشاورزی ومعادن خوبی وتلاش می کنیم که از محل فرآوری این محصولات اشتغال ایجاد کنیم.
اسماعیلی ادامه داد:مرزها وبازارچه ها فرصت های شغلی خوبی هستند وبا همکاری مسئولین در وزارت کشور به دنبال رفع مشکلات بازارچه های مرزی نیزهستیم.
اسماعیلی درادامه این روز کاری در روستای بیهود ودر مراسم افتتاح کتابخانه شهید کاوه این روستا اظهارکرد: کتاب غذای روح بشر است وبه وسیله کتاب است که اندیشه وخاطرات وتجارب وتکنولوژی ها منتقل می شود وبا مطالعه شناخت ما نسبت به دنیایی که در آن هستیم بیشتر خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا