سیاسی

گره کور برخی پروژه های نیمه تمام قاینات به دست مسئولین باز می شود!!؟؟

به گزارش نسیم قائن ، شب گذشته با حضور جمعی از مدیران شهرستان قاینات جلسه بررسی موانع و چالش های توسعه شهرستان قاینات در محل فرمانداری قاین برگزار شد .
دراین جلسه کریمی با اشاره به سفر به تهران و پیگیری امورات شهرستان گفت: دردیدارهای جداگانه ای که به اتفاق نماینده شهرستان با برخی از مسئولین کشوی داشتیم مسائل و مشکلات شهرستان مطرح وپیگیری شد.
وی با بیان این که در رفع موانع و توسعه شهرستان باید یک همت همه جانبه از سوی مردم ومسئولین صورت گیرد گفت: درنشستی که برای پادگان شهرستان با با امیر سرتیپ حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و معاونین هماهنگی و مهندسی ارتش در خصوص تسریع در تکمیل و استقرار ارتش در پادگان قاین انجام شد،مسئولین کشوری اعلام آمادگی کامل برای تسریع در اجرای عملیات ساخت پادگان را دارند و بایستی برخی امورات از سوی شورای شهر هرچه سریعتر پیگیری و اجرا شود .
کریمی بر همکاری بیش از پیش شورای شهر تاکید کرد و گفت: در کمترین زمان ممکن باید مشکل زمین های پادگان حل و نتیجه کتبا اعلام شود.
وی به دستور دکتر خنیفر برای دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و گفت: دردیداری که با رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور داشتیم برخی از موضوعاتی که در زمینه جذب دانشجو طبق ماده ۲۸ اتفاق افتاده بود نیز اشاره شد و وی دستور موکد داد که از ترم بهمن باید کلاس های دانشجویان ضمن خدمت در شهرستان قاین برگزار و برای سال آینده نیز امکانات با همکاری مسئولین شهرستانی فراهم شود تا دانشگاه فرهنگیان در سال آتی نیز جذب دانشجو داشته باشد.
فرماندار قاین درادامه با بیان این که طی سال های اخیر محدودیت منابع و خشکسالی های متوالی داشته ایم گفت:باید تمرین بیشتر با هم بودن را داشته باشیم تا بتوانیم با اقداماتی که در راستای توسعه و حل مشکلات مردم انجام می دهیم که رضایت مندی آنان را به دنبال داشته باشیم.
وی ادامه داد: شرایط اقلیمی شهرستان قاینات به نحوی است که تا رسیدن به توسعه مطلوب و ایده آل فاصله داریم. لذا برای تحقق این امر به کار بیشتر، همفکری، همگرائی و همراهی همه مردم و مسئولین داریم.
کریمی به نشست با دکتر یونسیان مدیر محترم فولاد کشور در خصوص تسریع در عملیات اجرایی پروژه فولاد قاینات، نشست با دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت و درمان نیز اشاره کرد و گفت در این دیدار مشکلات فولاد شهرستان مطرح شد و همچنین زمان حضور معاون وزیربهداشت ودرمان در بهمن ماه و کلنگ زنی بیمارستان دوم نیز مشخص شد .
وی از پیگیری هایی برای دستگاه ام ار آی و دستگاه دیالیز با کمک خیرین نیز خبر داد وخواستار همکاری بیشتری مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و پیگیری بهداشت و درمان شهرستان قاین شد .
وی از پیگیری بیمارستان ۲۲ تختخوابی زیرکوه و حق ماندگاری پزشکان متخصص در قاینات و زیرکوه نیز خبر داد.
نشست با مدیر عامل شرکت صبا تأمین کشور پیرامون مباحث حوزه تأمین اجتماعی و واگذاری سیمان قاین به شرکت توسعه و عمران قاینات، نشست با دکتر ردکار معاون مدیرکل مرزی وزارت کشور جهت تسریع در اتمام پروژه پادگان ارتش قاین، نشست با مهندس بهزادیان معاون اسبق وزیر کشور و نماینده اسبق قاینات در مجلس شورای اسلامی در خصوص تأمین نژاد های دام سبک و سنگین با راندمان بالا و همچنین تأمین نهاده های دامی، نشست با دکتر جمالی نژاد معاون محترم عمرانی وزیر و ریاست سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور،پیرامون تأمین ماشین آلات برای حوزه عمرانی و خدماتی شهرداری ها و دهیاری های شهرستان های قاینات و زیرکوه،تأمین قیر یارانه ای برای حوزه روستا های شهرستان های قاینات و زیرکوه، کمک به اجرای طرح پسماند در شهرستان و ارائه تسهیلات کم بهره برای اجرای پروژه های سرمایه گذاری در شهرداری ها و دهیاری های شهرستان های قاینات و زیرکوه ،نشست با قائم مقام سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به منظور بررسی و ارائه راهکار های عملی به جهت رفع مشکلات و معضلات فرآروی شهرداری ها و دهیاری های شهرستان های قاینات و زیرکوه،ازائه راهکار های ارتقاء سطح کیفی خدمات برای شهروندان و نشست با مسئول صندوق رفاه وزارت علوم به جهت اختصاص تسهیلات لازم به منظور احداث خوابگاه برای رفاه حال دانشجویان، از دیگر برنامه های سفر فرماندار قاین به تهران بود که وی به آن اشاره کرد.
کریمی از شهرداری و شورای شهر در خصوص میدان طلای سرخ و واحد های تجاری آن نیز گلایه کرد و گفت: پس از گذشت حدود ۴۵ روز از کار محول شده به این نهاد هنوز صحبت از مشاور می شود و لذا تاکید می شود که بایستی هر چه سریعتر موضوع میدان طلای سرخ اجرا شود.
حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین نیز دراین دیدار ضمن تاکید بر همکاری مردم و مسئولین شهرستان به اجرای برخی از پروژه های شهرستان اشاره کرد و ضمن تقدیر و تشکر از شهرداری و شورای شهر نقدی بر پروژه میدان شهید کاوه و نامگذاری بلوار قهستان داشت و گفت: آن چه از شواهد پیداست استانداردهای لازم برای احداث میدان رعایت نشده است و بایستی این موضوع در شورای ترافیک شهرستان پیگیری شود که خدایی نکرد موجب حوادث ناگواری نشود.
وی گفت: اگر چه نام قهستان زیباست اما جاده ای که میقات الرضا(ع) است و باید بلوار به یکی از اسامی امام رضا(ع) مزین شودو نامگذاری بلوارها و خیابان ها باید در کمیته ویژه نامگذاری مطرح شود نه این که به یکباره تابلویی نصب و نام بلوار انتخاب شود.
وی به موضوع پادگان نیز اشاره کرد و گفت: براساس گفته های مسئولین مشکل و چالش اصلی پادگان مشخص است و باید شهرداری و شورای شهر همکاری کنند تا مشکلات اولیه پادگان در شهرستان حل شود و هرچه سریعتر زمینه حضور ارتش در شهرستان فراهم شود.
وی به موضوع فولاد قاین نیز اشاره کرد و گفت: براساس شواهد روند کار در کارخانه کندشده است و باید این موضوع در دستور جدی مسئولین شهرستان قرار بگیرد و در جهت رفع مشکلات هرچه سریعتر اقدام شود.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا