اخباراسلایدر بزرگشهرستان

گره زمین درمانگاه تامین اجتماعی قاین گشوده می شود؟؟

به گزارش نسیم قاین،جلسه تعیین تکلیف زمین درمانگاه تامین اجتماعی با حضورعباس زاده معاون  امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی ،دکتر سبحانی مدیر درمان تامین اجتماعی استان و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد .

حمید رضا برات زاده سرپرست فرمانداری قاین دراین جلسه با بیان اینکه شهرستان قاینات نیازمند امکانات بهداشتی و درمانی است گفت: طرح توسعه درمانگاه تامین اجتماعی قاین از نیاز های اولیه شهرستان است و قطعا تا حصول نتیجه موضوع پیگیری خواهد شد .

وی از معاون استاندار نیز خواست تا برای رفع حل مشکل زمین درمانگاه همکاری لازم از سوی استانداری تا حصول نتیجه صورت گیرد.

دکتر سبحانی مدیر درمان تامین اجتماعی استان با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده به امضای تفاهم نامه مابین مرحوم نوربخش رئیس وقت سازمان تامین اجتماعی،استاندار،نماینده وفرمانداروقت و سایر مسئولین در سال ۹۶خبر داد و گفت: دراین تفاهم که به منظور توسعه درمانگاه تامین اجتماعی قاین امضا شده بود مسئولین استان و شهرستان قول تامین زمین را داده بودند که متاسفانه تا کنون این امر محقق نشده است و گرنه سازمان تامین اجتماعی آمادگی خود را برای طرح توسعه درمانگاه قاین اعلام داشته است و به محض تامین زمین کار آغاز خواهد شد.

 

وی به تفاهم نامه مابین وزارت بهداشت و درمان و تامین اجتماعی جهت تامین پزشکان متخصص خبر داد و گفت: نامه به شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسال شده و منتظر آغاز همکاری جهت حضور متخصصین در درمانگاه تامین اجتماعی قاین هستیم.

دکتر سبحانی در خصوص شبانه روزی شدن درمانگاه تامین اجتماعی قاین نیز گفت:با توجه به این که با کمبود شدید نیرو در درمانگاه شهرستان مواجه هستیم ولی سعی شده است فعلا به صورت دوشیفت درمانگاه فعال باشد .

وی با بیان این که در سال های گذشته،جذب نیرو راحت تر بود ومی توانستند برای درمانگاه نیرو جذب کنند، اما این کار انجام نشده است و با پیگیری هایی که برای تامین جذب نیرو در سازمان برای درمانگاه  تامین اجتماعی قاین داشته ایم قول مساعد از سازمان گرفته شده است ،اما پروسه جذب نیرو با توجه به این که باید از طریق آزمون استخدامی انجام شود طول خواهد کشید.

رئیس درمان تامین اجتماعی استان با تاکید بر این که سازمان برای ساخت وتوسعه درمانگاه تامین اجتماعی قاینات مشکلی ندارد گفت: باز شدن گره زمین تامین اجتماعی قاین همکاری مسئولین رده بالای استانی را می طلبد و برای حل این مشکل نیازمند همکاری مسئولین استانی هستیم.

وی گفت: امیدواریم زمین امور عشایر با پیگیری های استاندار محترم و همکارانشان و همچنین همکاری مسئولین استانی و شهرستانی به سازمان تامین اجتماعی واگذار شود تا ما هم بتوانیم هرچه سریعتر با ساخت و تجهیز درمانگاه مشکل اساسی در حوزه درمان تامین اجتماعی قاینات را حل کنیم.

عباس زاده معاون امور عمرانی استاندار نیز با انتقاد از تفاهم نامه ای که در سال های گذشته برای تامین زمین درمانگاه تامین اجتماعی قاین صورت گرفته است گفت: کاش همان کسانی که این تفاهم نامه را امضا کرده اند برای تامین زمین همان زمان اقدام می کردند و قطعا این افراد خوب می دانند که جابه جایی زمین دولتی دارای روند اداری خاص خود است و فقط گره آن در استان گشوده نمی شود و باید از طریق مرکز نیز پیگیری هایی صورت می گرفت.

وی با ارائه راهکارهایی به مسئولین شهرستان گفت: آنچه در توان من به عنوان معاون امور عمرانی استاندار است و در جاهایی که نیاز است استاندار پیگیری کنند قطعا کمکاری نخواهد شد .

 

عباس زاده توجه به حجم بیمه شدگان شهرستان قاینات و همچنین ارائه خدمات  تامین اجتماعی به شهروندان زیرکوهی،احداث بیمارستان تامین اجتماعی در قاینات را از ضروریات دانست و در خصوص زمین درمانگاه تامین اجتماعی نیز گفت: با توجه به این که زمین امور عشایر برای توسعه درمانگاه تامین اجتماعی قاین مد نظر است ،لذا با توافق های صورت گرفته و همکاریهای امور عشایر استان و شهرستان سعی خواهد شد با طی مراحل قانونی زمین مورد نظر به سازمان تامین اجتماعی واگذار شود تا گره از کار مشکلات درمانگاه تامین اجتماعی قاین گشوده شود.

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا