سیاسی

گرایش به اسلام در ژاپن رو به افزایش است

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از ایرنا آمارها حاکی است که نزدیک به ۱۰۰ هزار مسلمان غیر ژاپنی در این کشور در کنار هزاران مسلمان ژاپنی همزیستی مسالمت آمیز دارند، این در حالی است که علاقه به دین اسلام نیز در این کشور رو به فزونی است.
روزنامه «آساهی شیمبون» اخیرا در گزارشی به افزایش تعداد مساجد موجود در کشور ژاپن و نیز گرایش جوانان این کشور به اسلام پرداخته و می نویسد: تا سال ۱۹۹۹ میلادی فقط ۱۵ مسجد در ژاپن وجود داشت اما این تعداد با افزایش قابل توجه، هم اکنون به ۸۱ مسجد رسیده است.
این نشریه توسعه اسلام در ژاپن را مورد توجه قرار داده و افزوده است: اگرچه شمار مساجد و مسلمانان افزایش یافته است اما این کافی نیست و مردم ژاپن هنوز شاخت زیادی از دین اسلام ندارند.
موسسات اسلامی ژاپن هم گزارش کرده اند که غذای حلال در این کشور هر روز علاقه مندان بیشتری پیدا می کند و این موضوع می تواند یکی از دلایل نزدیکی بیشتر شهروندان ژاپنی به مسلمان باشد.
از سوی دیگر، نشریه آساهی مسلمانان در ژاپن را جزو گروه های صلح طلب و دوست مردم این کشور معرفی کرده که آزادانه فعالیت های دینی خود را هم انجام می دهند.
گفتنی است، نزدیک به ۵ هزار نفر از مسلمانان ایرانی در کنار ۳۰ هزار مسلمان دیگر از کشورهای پاکستان، میانمار، ترکیه و هند در ژاپن اقامت دارند.
اسلام قدمت زیادی در ژاپن ندارد و عمده مسلمانان ژاپن نیز از مهاجرین هستند؛ ولی طی سالیان اخیر تعداد زیادی به دین مبین اسلام گرویده اند.
در این میان اسلام جذابیت زیادی برای جوانان دارد و جوانان ژاپنی با پذیرش اسلام سعی در برقراری تعادل و توازن بین زندگی خود و باورهای دینی دارند.
دانشگاه علوم انسانی «واسیدا ژاپن» نیز در تحقیقی آورده است که مسلمانان خارجی در ژاپن در عین انجام فعالیت های مذهبی خود برای مردم و فرهنگ ژاپن احترام زیادی قائل هستند.
«هیروفومی تانادا» از محققان این دانشگاه می گوید، مردم ژاپن خیلی به اغذیه حلال علاقه مند شده اند اما لازم است مسایل بیشتری هم در باره دین اسلام بدانند.
وی افزود که حضور مسلمانان در جامعه ژاپن رو به افزایش است و این دولت ژاپن است که باید زمینه ساز افزایش تعاملات مسلمانان با مردم ژاپن شده و اجازه دهد تا این دین بیشتر در جامعه ژاپن شناسانده شود.
او گفت که امروزه جمعیت مسلمانان ژاپن در حال انجام فعالیت های گسترده تری در جهت ترویج و تبلیغ دین مبین اسلام در کشورهای شرق دور هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا