سیاسی

گام دوم انقلاب نقشه راه برنامه های آینده کشور/ مردم قاینات از برخی بی عدالتی ها در استان خسته شده اند

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نمازبا دعوت مردم به رعایت تقوای الهی وبا اشاره به اهمیت صله رحم خطاب به مردم گفت: صله رحم را باید به معنای واقعی انجام داد و زمانی که به منزل اشخاص می روید از عنوان ها و تشخص ها عاری شوید و با همتای فامیل خودکه می نشینید با آنها در هرسطحی که هستند فرودستی کنید و تشخّص ها را کنار بگذاریدو در صله رحم به دور از فخر و تکبر باشید.
وی به موضوع گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: بیانیه گام دوم انقلاب آنچنان خرمندانه نوشته شده است که موج های زیادی را دربین مردم و به خصوص در سطح حوزه ها ایجاد کرده است و می تواند نقشه راه برنامه های آینده کشور باشد و دست اندرکاران باید تلاش کنند تا محتوای گام دوم را اجرایی کنند.
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد: ۴۰ سال پس از پیروزی شاهد هستیم که انقلاب ما از گردنه های صعب العبور و پرلاخ و خطر ناک عبور کرده است و ملت ما هم در رسیدن به پیروزی از هیچ چیزی کم نگذاشته است و اکنون اسلام ونام اسلام بیمه شده است و برای جامعه جنبه الگویی دارد .
خطیب جمعه قاین به دیدار روز گذشته آیت الله عبادی با طلاب و روحانیون و همچنین دیدار مسئولین و نخبگان شهرستان در محل دفتر امام جمعه اشاره کرد و گفت:در این دیدار و همچنین در طول مسیری که با آیت الله عبادی بودم مطالبی را به سمع و نظر ایشان رساندم.
وی اضافه کرد: در محضر آیت الله عبادی به ایشان عرض کردم که من اقرارتوام با تکریم و تشکر از اهالی مرکز استان را دارم وبه عنوان نمونه آموزش و پرورش ما از سالیان دور با حضور معلمین برادر و خواهر بیرجندی تامین می شده است امااکنون مردم از برخی بی عدالتی ها در استان خسته شده اند .
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد: برخی از شکاف هایی ایجاد شده در بین مردم به سالهای دور و درازی برمی گردد که حتی ۸۰ درصداین مردم هم آن دوران را ندیده اند ولذا تقاضا کردیم که این شکاف را درخطبه های جمعه بیان کنید و هم مردم را نصیحت کنید که به این اختلافها دامن زده نشود.
وی اظهار کرد: مردم قاینات مردمی قدر شناس و نمک شناسی هستند اما خیلی مورد بی مهری قرارمی گیرند و باید حقوق مسلم خود را با پرخاشگری و دعوا بگیرند.
امام جمعه قاین ادامه داد: در ذیل مطالبی که به محضر نماینده ولی فقیه در استان رساندم این موضوع نیز مطرح شد که جوانان ما از استخدامی ها در مرکز استان ترس دارند که آیا پذیرفته خواهند شد یا نه؟
وی افزود: مسئولین ما چه در گذشته ودر چه در حال حاضر در مرکز استان باید حق مسلم خود را با دعوا در استانداری به کرسی بنشانند.
خطیب جمعه قاین به موضوع زمزمه جدایی عده ای از مردم از مرکز استان اشاره کرد و گفت: در محضر آیت الله عبادی مطرح کردم که عده ای زمزمه جدایی مردم از استان را مطرح می کنند و این کار بسیار بدی است اما معلوم نیست که چه فشارهای رو حی و اقتصادی بر مردم وارد شده است که حاضر هستند ۴۰۰ کیلومتر بعد مسافت را با ۱۰۰ کیلومتر حاضر عوض کنند و خواسته ما این است که مردم و مسئولین استان را نصیحت کنید .
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا