سیاسی

گاز رسانی به روستای محمد آباد علم به نمایندگی از ۱۰ روستای شهرستان قاینات

به گزارش نسیم قائن ، در پنجمین روز از هفته دولت مشعل گاز در روستای محمد آباد علم به نمایندگی از ۱۰ پروژه گازرسانی به روستاهای ثقوری،خوگ،بنرگ،خونیک بالا،خونیک پایین،ورزگ،ورزق،روشک و عباس آباد روشن شد.
محمودی معاون شرکت گاز خراسان جنوبی در مراسم بهره برداری از این پروژه گفت: تاکنون ۹۵ درصد شهرهای خراسان جنوبی گاز رسانی شده است و با گاز رسانی به نهبندان و شوسف فقط شهرهای درح و دیهوک از نعمت گاز برخوردار نیستند که تادو ماه آینده این دو شهر هم گاز رسانی خواهند شد.
وی افزود:در بخش روستایی استان تا کنون۴۶ درصد خانواده های روستایی از نعمت گاز برخوردارشده اند و تا دهه فجر میزان بهره مندی به بیش از ۶۰ درصد خواهد رسید ودر پایان سال ۹۸ خواهیم توانست این درصد را به شاخص کشوری برسانیم.
محمودی گفت:۷۸ درصد روستاهای شهرستان قاینات از نعمت گاز برخوردار هستند .
وی با اشاره به پروژه های گاز رسانی که به نمایندگی در روستای محمد آباد علم اجرا شد گفت: با اجرای این پروژه ها به طول ۸۲ کیلومتر شبکه تغزیه و توزیع اجرا شده است ۱۰۰۹ خانوار از نعمت گاز طبیعی برخوردار می شوند.
محمودی میزان اعتبار این پروژه را ۷۳ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: ۹۱۰ علمک گاز و ۴ ایستگاه تقلیل فشار و ۲ ایستگاه حفاظت کاتدیک برای اجرای این پروژه نصب شده است.را وظیفه خود می داند
اسماعیلی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی در جمع اهالی روستای محمد آباد علم گفت: دولت خدمت به مردم و محرومین را افتخار خود می داند.
در پایان این مراسم از رتبه ۶ منطقه ای در کنکور سراسری از روستای محمد آباد علم تجلیل شد و همچنین از کتاب جغرافیای محمد آباد علم رونمایی شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا