سیاسی

کیفیت هوای تهران ناسالم است/ بیماران قلبی تردد نکنند

به گزارش نسیم قائن ، درباره آخرین وضعیت و کیفیت هوای استان تهران اظهار کرد: وزش باد در روزهای گذشته موجب شد تا شاهد کاهش غلظت آلاینده‌ها در کلان‌شهرهایی همچون تهران باشیم اما این ذرات معلق کمتر از ۲٫۵ میکرون دوباره به تهران بازگشته‌اند.
وی ادامه داد: سکون هوا و وارونگی دما موجب شده تا عدد شاخص ذرات معلق کمتر از ۲٫۵ میکرون امروز سه‌شنبه به ۱۰۳ در استان تهران برسد و شرایط کیفیت هوا برای گروههای حساس، بیماران قلبی و ریوی، کودکان و سالمندان ناسالم شود.
معاون پایش و نظارت محیط زیست استان تهران تصریح کرد: منطقه ۱۸ تهران آلوده‌ترین نقطقه استان محسوب می‌شود چرا که بر اساس اندازه‌گیری دستگاههای سنجش آلودگی، شاخصهای ذرات معلق کمتر از ۲٫۵ میکرون در این منطقه بر روی عدد ۱۵۴ قرار دارد که بیانگر ناسالم شدن برای همه افراد است.
رستگاری عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود که وضعیت وارونگی دما و آلودگی هوا تا ۲۴ ساعت آینده ماندگار باشد و رفته رفته وضعیت بهبود پیدا کند.
وی اظهار کرد: در حال حاضر شاخص‌ها نشان‌دهنده ناسالم بودن کیفیت هوا برای گروههای حساس، سالمندان و بیماران قلبی و ریوی است که امیدواریم این گروه‌های حساس از تردد در مناطق آلوده شهر خودداری کنند.
انتهای پیام/
منبع : تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا