سیاسی

کورسوی امید برای احداث کارخانه آهک هیدراته قاین

به گزارش نسیم قائن ، مسئولان و متولیان امرسال ۹۴ کلنگ احداث کارخانه آهک هیدراته را در نزدیکی سیمان قاین به زمین زدند اما هیچ اقدامی در دو سال گذشته برای شروع عملیات اجرایی این پروژه انجام نشد زیرا بین شرکای این کارخانه تفاهم نامه ای درباره چگونگی اجرای کار منعقد نشده بود.
چندی قبل نماینده مردم قاینات و زیرکوه شرکای ایجاد این کارخانه را با حضور مسئولان استانی در پایتخت گرد هم آورد تا گرهی که بر اجرایی شدن این پروژه خورده است را باز کنند.
آن طور که «فرهاد فلاحتی» به «خراسان جنوبی» می گوید: شرکای کارخانه آهک هیدراته قاین، کارخانه سیمان ، سازمان تامین اجتماعی و بانک ملی ایران هستند اما دراین مدت تامین اجتماعی و کارخانه سیمان به قولی که دراین زمینه داده بودند واقف بودند ولی مسئولان بانک ملی ایران از این موضوع اطلاعی نداشتند.
از همه مهم تر این که در دو سال گذشته بین سه طرف تفاهم نامه ای منعقد نشده است تا هر یک از مشارکت کنندگان بدانند که به چه میزان باید برای عملیات اجرایی پروژه مشارکت کنند و چه کاری انجام دهند.
به گفته وی در جلسه ای که به این منظور برگزار شد سازمان تامین اجتماعی حاضر به تامین سهم آورده خود بود اما بانک ملی به دلایل حقوقی مانعی برای سرمایه گذاری داشت که قرار شد آن مانع رفع شود.
وی اظهار امیدواری می کند دستور دکتر«حسین زاده» مدیرعامل بانک ملی زمینه توسعه کارخانه سیمان قاین و احداث کارخانه آهک هیدراته این شهرستان را فراهم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا