سیاسی

کوتاهی دستگاه‌های فرهنگی در زمینه ترویج فرهنگ انقلابی

به گزارش نسیم قائن ، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامرضا مرتضائی‌نیا ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر حاجی‌آباد با تبریک فرارسیدن ماه رمضان، اظهار داشت: ماه رمضان بهترین فرصت برای خودسازی و شستن گناهان است چراکه این ماه مبارک گناهان را ذوب می‌کند و می‌ریزد.
امام جمعه زیرکوه با بیان اینکه رمضان نام مبارک خداوند متعال است، خاطرنشان کرد: نباید با خفت و سبکی نام این ماه عزیز را بر زبان جاری کرد و اگر کسی این ماه را با سبکی و سهل‌انگاری نام ببرد باید با روزه گرفتن و صدقه دادن کفاره آن را پرداخت کند.
وی با اشاره به مناسبت‌های هفته و سالروز تشکیل انقلاب فرهنگی، بیان داشت: مایه اصلی هویت یک ملت،‌ فرهنگ آن ملت است که می‌تواند یک ملت را عزیز کند تا در مجامع بین‌المللی حرفی برای گفتن داشته باشد.
مرتضائی‌نیا با بیان اینکه یکی از خصوصیات فرهنگ غربی عادی‌سازی گناه در جامعه است، تصریح کرد: باید در خودمان تفکر کنیم و ببینیم چقدر به فرهنگ اصیل اسلامی و انقلابی نزدیک شده‌ایم و نگذاشتیم این فرهنگ منحط غربی وارد جامعه شود.
کوتاهی دستگاه‌های فرهنگی در زمینه ترویج فرهنگ انقلابی
وی با تاکید بر فرهنگ اصیل انقلابی اسلامی، اذعان داشت: امروز همه دستگاه‌ها خود را مدیر فرهنگی می‌دانند اما یکبار با هم ننشستند و جلسه بگیرند تا در زمینه ترویج فرهنگ انقلابی کاری انجام دهند.
خطیب جمعه زیرکوه تاکید کرد: نهادهای فرهنگی باید به خود بیایند و هشدار مقام معظم رهبری را به خود بگیرند و برای برطرف کردن ولنگاری فرهنگی که دغدغه مقام معظم رهبری است، تلاش کنند.
مرتضائی‌نیا با اشاره به سالروز وفات حضرت خدیجه کبری، اظهار داشت: آن حضرت تمام هستی و دارایی خود را در راه خدا و پیامبر خدا(ص) و دین مقدس اسلام فدا کرد، پس درود خدا بر ایشان باد.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در بیست و هفتمین سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره)، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در سخنان خود به پنج شاخصه مهم اشاره کردند و باید تلاش ما بر این باشد تا این شاخصه‌ها را در خودمان تقویت کنیم.
محیط‌بانان آبروی مردم را حفظ کنند
امام جمعه زیرکوه با اشاره به هفته محیط زیست این روز را به محیط‌بانان و تلاشگران این عرصه تبریک گفت و اظهار داشت: آنچه از محیط‌بانان و مردم می‌خواهم این است که در حفظ محیط زیست کوشا باشند و در راه حفظ محیط زیست و منابع طبیعی دقت کنند.
مرتضائی‌نیا با تاکید بر اینکه مردم با محیط‌بانان همکاری کنند، ادامه داد: از محیط‌بانان محیط زیست می‌خواهم بیهوده مردم را متهم نکنند و دنبال مچ‌گیری از مردم نباشند بلکه باید مردم را از خود بدانند چراکه مردم آبرو دارند و آبروی مردم باید حفظ شود.
مردم صرفه‌جویی کنند، مسؤولان کار جهادی
امام جمعه زیرکوه با اشاره به گرمای هوا، تصریح کرد: از مردم می‌خواهم در مصرف آب صرفه‌جویی کنند تا با مشکل کمبود آب مواجه نشویم.
مرتضائی‌نیا با بیان اینکه مردم نباید دغدغه آب داشته باشند، تاکید کرد: بعضی روستاهای ما مشکل آب دارند و با تانکر آبرسانی می‌شوند بنابراین مسؤولان اداره آب باید امروز کار جهادی انجام دهند چراکه مردم بدون آب نمی‌توانند زندگی کنند.
وی با تأکید بر بومی بودن مسؤولان و سکونت آنان در شهر، خاطرنشان کرد: اگر مسؤول بومی باشد و در این شهر زندگی کند و با مردم معاشرت داشته باشد درد مردم را بهتر می‌فهمد ولی وقتی مسؤول ما در شهر دیگری سکونت دارد مشکلات این مردم را درک نمی‌کند.
زیرکوه نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا