سیاسی

کنکور امتحانی در کنارسایر امتحانات زندگی/لطف وعنایت خداوند مهم ترین عامل موفقیت من درکنکور

به گزارش نسیم قائن ، راضیه سادات هاشمی خراشاد دانش آموز دبیرستان استعدادهای درخشان فرزانگان قاین توانست در کنکورسراسری امسال در رشته ادبیات وعلوم انسانی رتبه ۴منطقه را کسب کند.
خانم هاشمی در گفتگویی با خبرنگار نسیم قائن گفت: من تصمیم جدی برای درس خواندن را دقیقا از ۶تیرماه ۹۴گرفتم یعنی ۹روز بعد از اتمام امتحانات نهایی سال سوم دبیرستان وبرنامه ریزی درسی را از آن سال آغاز کردم.
این دانش آموزبرتر قاینی اظهارداشت: از کتب آموزشی مختلفی از جمله گاج،قلم چی،خیلی سبز و…استفاده می کردم ودر آزمونهای گزینه ۲نیز شرکت داشتم واما در کنار همه اینها تلاش وپشتکار فردی هم بسیار موثر است .
وی می گوید: مهم ترین واصلی ترین عامل موفقیت من ،یاری ولطف خداوند بوده است وبعد هم تلاش وکوششی که داشته ام ودرکنار این عوامل زحمات خانواده ووزحمات مشاورینی که تحت پوشش آن مراکز مشاوره از جمله مرکز مشاوره دستمالچی ومرکزگزینه ۲و… بوده ام موثربوده است.
نفربرتر کنکورسراسری اظهارداشت: قطعا زحماتی که دبیران ومعلمین من کشیده اند درراه موفقیت من موثر بوده است که جای تقدیر وتشکر دارد.
خانم هاشمی که براساس انتظار خود به رتبه دلخواه خود رسیده است می گوید من قطعا انتظار رتبه تک رقمی منطقه راداشتم وازاین رتبه هم راضی هستم .
وی گفت: قطعا در رشته حقوق ادامه تحصیل خواهم داد اما به رشته روان شناسی هم علاقه دارم.
دارنده رتبه ۴منطقه در کنکور سراسری گفت:به نظر من کنکور نمی تواند همه چیززندگی باشد وقطعا امتحانی در کنار سایر امتحانات زندگی است وکنکور شروع یک راه تازه وجدید درزندگی است واین راه جدید می تواندیک راهی برای بزرگ شدن ویا درس خواندن جدی تر در زندگی باشد
وی برای کنکوریها آرزوی موفقیت کرد وگفت: توکل به خدا داشته باشید ودر کنار آن تلاش وپشتکار وبرنامه مناسب داشته باشید چرا که برنامه ریزی در کارها وبه خصوص درس خواندن بسیار مهم است.
خانم هاشمی در پایان گفتگو اینگونه تشکر وقدردانی خودرا از همه کسانی که برایش زحمت کشیده اند بیان می کند:
باید خدارا بی نهایت به خاطرلطف ومحبتهایش که به من داده ونداده است شکر کنم.
داده هایش رحمت بود ونداده هایش حکمت .هرچند این شکر گذاری من به هیچ وجه جبران حتی اندکی از الطافش را نمی کند .
جادارد تشکر کنم از خانواده ام وزحماتی که برای من کشیده اندوهمه کج خلقی ها وناراحتی های من را تحمل کردند وهمیشه پشتیبان من بودند ودر طول مدت درس خواندم همراهیم کردند وبی دریغ از جان ودل برای من مایه گذاشتندوامیدوارم که بتوانم زحماتی را که برای من کشیده اند جبران کنم .
همچنین تشکر می کنم ازهمه کسانی که درموفقیت من موثر بوده اند ویک دنیا آرزو ها ودعاهای خوب برای همه آنهادارم واز خداوند می خواهم که لیاقت این همه خوبی ولطف اطرافیانم را داشته باشم .
آقای هاشمی پدر این دانش آموز موفق قاینی در گفتگو با خبرنگار ما اظهارداشت:هیچ گاه راضیه سادات را اجبار به درس خواندن نکرده ایم واگرچه راضیه خانم ما از درس خواندن لذت نمی بُرد اما آن را برای رسیدن به اهدافش لازم میدانست ودرس می خواند .
البته اینگونه نبود که هیچ تذکری داده نشود وتذکرات پدرانه ومادرانه برای درس خواندن بود اما هیچ اجباری در کار نبود چون خودش به این درک رسیده بود که درس خواندن به فایده خودش است .
والدین خانم هاشمی می گویند زمانی که خبر موفقیت فرزندمان را دیدیم وشنیدیم بسیار خوشحال شدیم وسجده شکر به جا آوردیم وخدا رابه خاطر این همه لطفش شکر کردیم.
مادرش می گوید آرزوی من موفقیت وخوشبختی راضیه درتمام مراحل زندگی است ودعا می کنم در پیش خداوند سربلند باشد وتمام کارهایش برای رضای خدا وآینده ای روشن وخوب در انتظارش باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا