سیاسی

کنکاشی درسوله های نیمه تمام ورزشی قاین

به گزارش نسیم قائن ، در اوایل خرداد ۱۳۹۰بود که همزمان کلنگ ۵سوله ورزشی در اسفدن،نوغاب حاجی آباد،بیهود،تیغاب وزول به زمین زده شدو پیمانکار این پروژه ها مشخص شد.
دربین این ۵سوله ورزشی ،سوله اسفدن فقط درحد کلنگ زنی وسوله روستای زول نیز در طی ۵سال با پیشرفت ۸۰درصدی فیزیکی و۶۰درصدی اعتباری پیش رفت وورزشکاران نوغاب حاجی آباد وبیهود خوشحال از شروع ساخت سوله های ورزشی درروستابودندوغافل از اینکه این سوله ها سرانجامی نخواهد داشت .
بنا براساس شواهد واسناد موجود سوله هایی که وارد روستای نوغاب حاجی آباد وبیهود می شود، سوله هایی دست دوم از کار درآمد وپای دیوان محاسبات کشور به این سوله های ورزشی بازشد.
محسن قطبی رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان قاین درگفتگوبا خبرنگار نسیم قائن با بیان اینکه این پروژه ها تنها مربوط به شهرستان قاین نبوده است گفت: در برخی از شهرهای دیگر استان نیز این قضایا اتفاق افتاده است .
وی افزود: با پیگیری هایی که از سال ۹۳به بعد انجام شد سوله روستای نوغاب با وجود اینکه شنارژ ریخته وپایه های آن نیز نصب شده بود همه جمع آوری گردید وتحویل پیمانکارشدوپس از پیگیری های مسئولین شهرستانی واستانی پایه های سوله جدید روستای نوغاب نیز رسیده است وپُل ها نیز ساخته شده است وامیدواریم هرچه سریعتر تحویل داده شود.
قطبی درخصوص سوله بیهود گفت: سوله قبلی نیز فروخته شد وهزینه به حساب شرکت واریز وتفاهم نامه ای نیز امضا شد ودر حال حاضر پایه های جدیدسوله رسیده است وپُل ها هم طی هفته آینده خواهد رسید.
رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان قاین نیز اظهارداشت: در روستای تیغاب فقط شنارژ ریخته شده است ودر شهر اسفدن علی رغم نیاز مبرم جوانان به داشتن یک سوله ورزشی هیچ اقدامی به جز کلنگ زنی صورت نگرفته است.
قطبی بااشاره به هزینه های این سوله های ورزشی گفت: هرکدام از سوله های ورزشی مبلغ مصوبی داشته است که به پیمانکار واگذار شده است .
وی افزود: این پروژه ها پیمانی بوده است وقطعا نظارت مسئولین زمان اجرای پروژه را می طلبید ودر حال حاضر نیز پرونده به مراکز نظارتی وقضایی ارجاع شده است وپیمانکاروناظر پروژه هاباید پاسخگو باشند.
رئیس اداره ورزش وجوانان قاین درادامه گفت: این پروژه ها ملی است وسال گذشته با توجه به وضعیت اعتباری موجود تخصیص اعتبار نداشته است وامسال نیز این پروژه ها اولویت بندی ودر دستور کار قرار گرفته است.
دکتر قطبی افزود: با توجه به اینکه سوله ورزشی اسفدن فقط در حد کلنگ زنی پیش رفته است لذا نمی توان آن را در برنامه های اعتباری موجود گنجاند ودر صورت گرفتن مجوز احداث ساختمان های جدید در اولویت یک قراردارد.
رئیس اداره ورزش قاین همچنین با اشاره به پروژه در حال ساخت سرایداری اداره ورزش وجوانان قاین اظهارداشت: این پروژه از سال ۸۹کلید خورده است وتاسال۹۱کار انجام شده وبعد از آن به دلیل کمبود اعتبارات کار متوقف شد وامسال خوشبختانه با ۱۴۴میلیون تومان اعتبار با یکی از پیمانکاران قاین مناقصه بسته شده است وان شاء الله این پروژه در دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا