سیاسی

کند بودن روند پروژه فولاد قائن/ ۳۵۵ روستای خراسان جنوبی نیازمند آبرسانی سیار هستند

به گزارش نسیم قائن ، علی اکبر پرویزی عصر امروز (۲۶ شهریور) در آیین تودیع و معارفه استانداران قدیم و جدید خراسان جنوبی اظهار داشت: امیدواریم مدیران دستگاه های اجرایی، فرمانداران و بخشداران با تلاش بیشتر به توسعه استان بپردازند.
استاندار پیشین خراسان جنوبی به فعالیت یکسال گذشته اشاره کرد و گفت: آب و راه از مسائل مهم استان است و در این مدت دو بیمارستان رازی و فردوس ساخته و تجهیز شدند و استخدام نیروی انسانی انجام گرفت.
پرویزی ادامه داد: اورژانس قائن طی ۴ ماه تکمیل شد و ۴۰ تخت اورژانس و دیالیز فعال شد و مرکز رادیوترامی راه اندازی شد که خیران در این مسائل کمک کردند و دولت بحث تجهیز آن را انجام داد.
وی با اشاره به بحث راه آهن خراسان جنوبی بیان کرد: دولت مصوباتی در سفر به این استان در راستای بحث راه آهن داشت و رئیس جمهور در سفر اول خود بر این موضوع تاکید داشتند و قول داد که اگر بخش خصوصی در این زمینه پای کار بیاید تسهیلات بانک توسعه ملی به این موضوع اختصاص داده می شود.
استاندار پیشین خراسان جنوبی با توجه به اینکه کنسرسیوم ریل خراسان جنوبی تشکیل شده است، ادامه داد: مناقصات قطعه اول آن در چند ماه اخیر برگزار شد و پیمانکاران مشخص شده اند و امیدواریم عملیات اجرایی آن در این ماه اجرایی شود.
پرویزی با اشاره به اینکه پروژه دو بانده شدن محور بیرجند- قائن در حال اجرا است، گفت: بخش عمده این محور بازگشایی شده است و اگر با این روند ادامه داشته باشد بهش عنده ای از زیرسازی این محور اجرایی خواهد شد.
وی به محور یزد- طبس اشاره کرد و افزود: این محور در بودجه امسال ۴۶ میلیارد تومان اعتبار دارد و محور کرمان – دیهوک امسال از اعتباراتی برخوردار است و امیدواریم اجرایی شوند.
استاندار پیشین خراسان جنوبی با بیان اینکه وضعیت آب خراسان جنوبی مطلوب نیست، گفت: اگر به موضوع آب توجه نشود امنیت استان دچار چالش می شود و خروج و مهاجرت مردم شتاب می گیرد.
پرویزی با اشاره به اینکه مناقصه خرید تضمینی آب به میزان ۳۵ میلیون مترمکعب برگزار شده است، اظهار کرد: این پروژه نیازمند یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار است و برای مطالعات چاه ژرف ۱۶ میلیارد تومان گذاشته شده است و تلاش می کنیم آب زیرزمینی که به افغانستان می رود به خراسان جنوبی بازگردانیم.
وی با توجه به اینکه ۳۵۵ روستا در استان نیازمند آبرسانی سیار هستند، افزود: ۶۰ روستا از مدار آبرسانی سیار خارج شده اند و در هر زمانی که بودجه داشتیم برای آبرسانی سیار وقت گذاشتیم اما هنوز وضعیت روستاها خوب نیست.
استاندار پیشین خراسان جنوبی با بیان اینکه دولت کارهای بسیاری را در راستای بحث های اقتصادی انجام داده است، ادامه داد: پروژه سیمان باقران با سفر رئیس جمهور به استان به بهره برداری رسید و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در این پروژه شده است.
پرویزی با توجه به اینکه تسهیلاتی به کارخانه کک طبس پرداخت شده است، افزود: این کارخانه در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید و کک طبس زمینه تولید پی وی سی از زغال سنگ را فراهم می کند و با راه اندازی این کارخانه خراسان جنوبی آینده روشنی خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه یکصد میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان خسارت دیده پرداخت شده است، اظهار داشت: روند کار پروژه فولاد قائن کند پیش می رود که نیازمند توجه بیشتر مسئولین است.
استاندار پیشین خراسان جنوبی با بیان اینکه ۲۵۰ میلیارد تومان از ستاد رفع موانع تولید به بخش صنایع کوچک استان کمک شده است، ادامه داد: در ۵ ماه اخیر امسال ۵ هزار نفر در استان بیمه اجباری شدند.
پرویزی با تاکید بر اینکه صادرات استان ۴۰ درصد افزایش یافته است، گفت: از دولت نباید طلبکار باشیم و دولت بسیار زحمت کشیده است.
وی با اشاره به اینکه مردم خراسان جنوبی قدرشناس هستند، افزود: در فضایی که تهمت و افترا و دروغگویی جایی خود را باز کرده کارکردن سخت است اما به مدیران گفتم که وعده های دروغین به مردم ندهید.
شبستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا