سیاسی

کم کاری وکم لطفی امور آب استان در حل مشکل آب افین واسفدن/ بی توجهی مسئولین استان به جلسات حفاظت از منابع آب شهرستان

به گزارش نسیم قائن ، کهن ترابی فرماندار قاین در جلسه شورای حفاظت از امور منابع آب شهرستان با گلایه از مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان گفت: با وجود این که چندین بار از آقای امامی برای شرکت در جلسات شورای حفاظت منابع آب شهرستان دعوت شده است ، اما نه خود ایشان ونه حتی معاونینشان دراین جلسات حضور نیافته اند.
وی افزود: شورای حفاظت از منابع آب با هدف بررسی مشکلات وحفاظت از منابع آب شهرستان برگزار می شود ومتاسفانه مسئولین استانی به این موضوع اهمیت نمی دهند وقطعا این گلایه را به استاندار محترم خواهم رساند .
فرماندار قاین با بیان این که متاسفانه مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان هیچ توجهی به شورای حفاظت از منابع آب شهرستان ندارند گفت: با توجه به گستردگی حوزه امور آب شهری وروستایی در شهرستان قاینات وهم چنین مسئله ای که در خصوص مشکل آب افین و اسفدن سالهاست وجود دارد وجلسات متعددی هم در سطح استان وشهرستان داشته ایم ودر آخرین جلسه ای که با حضور معاون استاندار وقت برگزار شد و وظایف هر اداره ای به تفکیک ومشخص شد وبیشترین وظایف هم بر عهده آقای امامی گذاشته شد اما متاسفانه هنوز مدیرعامل امور آب منطقه ای استان به وظایف خود عمل نکرده است.
وی افزود: در این زمینه جلسات متعددی در شهر اسفدن داشته ایم وبا میانجیگری با بزرگان شهر اجازه نداده ایم که مسائل به حاشیه کشیده شود .
فرماندار گفت: در جلسه مذکور قرار شد مسائل اجتماعی را ما حل کنیم وامور آب منطقه ای استان ظرف مدت ۲ماه مطالعه آب افین و اسفدن را انجام ندهند اما بعداز گذشت یک ونیم سال هیچ اتفاقی نیفتاده است وقطعا با شروع فصل بهار دوباره بین کشاورزان افین واسفدن مشکلاتی ایجاد خواهد شد.
کهن ترابی در ادامه گفت: متاسفانه مهندس امامی نسبت به شهرستان قاین کم لطفی داشته ونه خود ونه معاونینشان در هیچ جلسه شورای حفاظت از امور آب شهرستان حضور نداشته اند وتوجهی ندارند وحتی در مدیریت امور آب قاین بدون هماهنگی با فرماندار قاین جابه جایی مدیر مجموعه صورت گرفته است وفقط به صورت تلفنی از سوی معاون آقای امامی این تغییر به اطلاع ما رسیده است ،در حالی که باید برای معرفی یک مدیر ،فرماندار در جریان باشد ومعارفه رسمی در فرمانداری صورت گیرد.
فرماندار قاین با بیان این که قرار نیست بار بی مسئولیتی برخی مدیران کل استانی را منِ فرماندار به دوش بکشم گفت:چالش های اجتماعی که نتیجه بحران ناکارآمدی برخی دستگاههای استانی است را چرا باید شورای تامین شهرستان بردوش بکشند .
وی بر توجه بیشتر مسئولین استانی به امور آب منطقه ای دو شهرستان قاینات وزیرکوه تایید کرد .
کهن ترابی به مشکلات چندین ساله سد بیهود اشاره کرد وگفت: در جلسه ای که شورای تامین شهرستان در محل سد بیهود برگزار کرد قرار بر واگذاری سد به امور آب شد و در زمینه مشکل سد بیهود نیز تاکنون مکاتبات زیادی انجام شده است اما نتیجه ای حاصل نشده است.
فرماندار قاین ،متولی نداشتن سد بیهود را یکی از دلایل درگیری بین دو روستای بزرگ در منطقه اعلام کرد وگفت: با توجه به خشکسالی های چندین ساله متاسفانه آبد سد بیهود ،حیف ومیل می شود .
وی افزود: عدم توجه مدیران استانی به این موضوع باعث شده است که سد بیهود همچنان بلاتکلیف باشد.
کهن ترابی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: انگار شهرستان قاینات برای برخی از مسئولین استانی جزء این استان نیست وتوجه زیادی به مشکلات پیش روی شهرستان نمی شود.
بیکی معاون عمرانی وبرنامه ریزی فرماندار قاین در این جلسه بر برگزاری جلسات شورای حفاظت منابع امور آب تاکیدکرد وگفت: مصوبات این جلسات باید پیگیری ونتیجه اعلام شود .
وی بر خارج از نوبت رسیدگی کردن استعلامات آب شرب تاکید کرد وگفت: استعلامات آب شرب نباید به سیکل کمیسیون تخصیص آب منهای شود وماهها این در انتظار برگزاری کمیسیون استانی باشد بلکه باید این گونه استعلامات خارج از نوبت بررسی ونتیجه اعلام شود.
بیکی در پایان از مسئولین خواست تا همکاری لازم برای صدور پروانه حفر چاه عشایری در منطقه سده را داشته باشند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا