سیاسی

کمک ۳میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریالی مردم قاینات به بازسازی عتبات عالیات

به گزارش نسیم قائن ، محمد رضا غلامی رئیس ستاد عتبات عالیات شهرستان قاینات در جلسه سیاستگذاری ستاد عتبات عالیات شهرستان با ارائه گزارشی از فعالیت های این ستاد و با بیان این که قاینات توانسته است رتبه اول را در خراسان جنوبی در زمینه جمع آوری نذورات نقدی برای کمک به عتبات عالیات داشته باشد گفت: سال گذشته ۲۰۰ نفراز شهرستان در جهت توسعه اعتاب مقدسه دبه کربلا،نجف،کاظمین و سامرا اعزام شده اند.
وی میزان هدایای نقدی مردم قاینات به عتبات عالیات را ۳میلیارد و ۹۸۳ هزار و ۶۵۸ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: ۱۱۸۳ مثقال زعفران نیز به همت مردم شهرستان جمع آوری شده است.
غلامی از بافت ۴۰ تخته قالیچه،۲۱ تخته فرش ۶متری به متراژ۱۲۶ مترمربع توسط قالیبافان شهرستان خبر داد و گفت: از بافت فرش ها ۵۲ میلیون تومان آورده داشته ایم که در جهت بازسازی عتبات هزینه شده است.
رئیس ستاد عتبات عالیات قاینات به اعزام ۴۰ نفر از خیرین به عتبات عالیات در سال گذشته اشاره کرد و گفت:۳۶۰ نفر از خادمین عتبات به قم و مشهد مقدس نیز اعزام شده اند.
غلامی با اشاره به این که سال گذشته ۴ موکب در اربعین به زائرین خدمات رسانی داشته اند گفت: حدود ۱ میلیارد ریال نذورات مردمی توسط خادمین موکب ها جمع آوری شده بود.
وی از کمک رسانی به سیل زدگان خوزستان و سیستان بلوچستان به همت موکب های شهرستان قاینات خبر داد و گفت: ۲۰۰ میلیون تومان وجوهات نقدی و غیر نقدی به سیل زدگان کمک شده است.
غلامی میزان تعهد شهرستان قاینات در سال جاری برای کمک به عتبات عالیات را باتوجه به سرانه جمعیتی شهرستان قاینات ۵میلیارد و ۸۰۹ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: با توجه به ارادتی که مردم شهرستان قاینات به ائمه دارند پیش بینی می شود که امسال هم بتوانیم قدم های خوب و موثری در جمع اوری کمک های نقدی و غیر نقدی جهت بازسازی عتبات عالیات داشته باشیم.
وی از راه اندازی نمایندگی ستادعتبات عالیات در بخش ها و شهرهای تابعه شهرستان و دودهستان بیهود و کرغند خبر داد و گفت: همایش رابطین و روسای ستاد های عتبات عالیات شهرستان پس از ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا