سیاسی

کمک به اقتصاد روستائیان خراسان جنوبی از اهداف طرح روستا تعاون است

به گزارش نسیم قائن ، حسن سروری ظهر امروز در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان بیرجند اظهار داشت: در حال حاضر نرخ وضعیت سکونت در استان ۴۰ درصد و در سطح کشوری نیز ۲۹ درصد است.
مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با بیان اینکه تا پایان برنامه ششم توسعه، ۲۰۰ روستای خراسان جنوبی در قالب اجرای طرح روستا تعاون توانمندسازی می‌شوند افزود: هدف از اجرای این طرح‌ها توانمندسازی روستاها و مشارکت آنها در اجتماع است.
وی با بیان اینکه شناسایی افراد توانمند روستا از دیگر طرح‌های اجرای طرح روستا تعاون است اظهار داشت: در راستای اجرای این طرح ۴۴۰ نفر ساعت آموزش لازم را فرا گرفتن که هدف از اجرای طرح‌های توانمندسازی روستاها مشارکت اهالی در طرح‌های اجتماع است.
سروری با بیان اینکه با توجه به خشکسالی‌های پیاپی باید روستائیان را حمایت و توانمند کنیم افزود: منابع اعتباری اجرای این طرح‌ها برای روستاهای مرزی با نرخ ۱۱ درصد و برای مناطق محروم نیز ۱۳ درصد است.
وی اظهار داشـت: ۱۱ روستا را برای بومگردی انتخاب کرده‌ایم که در راستای طرح روستا تعاون کمک به اقتصاد روستائیان از دیگر اهداف مهم اجرای این طرح است.
فرماندار شهرستان بیرجند نیز در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری بیرجند اظهار داشت: توانمندسازی پوشش‌های نهادهای حمایتی از جمله کارهایی است که دنبال می‌شود.
وی افزود: باید کار خانواده‌های تحت پوشش را برای دریافت تسهیلات بانکی تسهیل کنیم و هدف کمک به توانمندسازی خانواده‌ها است.
علی ناصری گفت: بانکها باید توجه داشته باشند که تنها هدف ما به مجموعه پوشش‌های حمایتی، دادن تسهیلات نبوده بلکه توانمنسازی برای ما مهم‌تر است.
وی افزود: در قانون بودجه ۹۶ میزان اعتبارات اشتغالزایی کمیته امداد یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان و بهزیستی یک میلیارد و ۹۶۴ میلیون تومان است که تا پایان سال ۹۵ وضعیت مناسبی در زمینه اعتبارت نداشته‌ایم و درصد جدب اعتبارات اشتغالزایی پایین بوده است.
انتهای پیام/
تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا