سیاسی

کمبود نیروی انسانی و فضای آموزشی در قاینات/تاکید برتعامل مسئولین استانی در راه اندازی دانشگاه فرهنگیان قاین

به گزارش نسیم قائن ، ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان قاینات شب گذشته در محل فرمانداریاین شهر با حضور مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی برگزار شد .
سید احمد للهی مدیر آموزش و پرورش قاین دراین جلسه اظهارکرد:اعتقاد مادر آموزش و پرورش بر این است که تعامل با تمام دستگاهها ی مرتبط با امر تعلیم و تربیت را داشته باشیم وبه نوعی تمام دستگاهها و ادارات متعددی که وجود دارد همه آنها در ارتباط با نظام تعلیم و تربیت هستند و بر آن هستیم که به نحو شایسته و بایسته این تعامل را به سرانجام برسانیم.
وی ادامه داد:اعتقاد ما بر این است که کارمان رادر آموزش و پرورش با آرامش جلو ببریم واز ابتدای مسئولیت در آموزش و پرورش قاین این موضوع را به بدنه آموزش و پرورش در مدارس شهرستان قاینات تزریق کردیم.
للهی درادامه بیان داشت:علی رغم برخی از سنگ اندازیهایی که در خارج از مجموع آموزش و پرورش با آن مواجه بودیم و علی رغم برخی از مطالبی که در سایتها و روزنامه ها وفضای مجازی علیه سیستم تعلیم و تربیت شهرستان نگاشته می شودولی تا این لحظه با همکاری فرمانداری شهرستان سعی کرده ایم که این تنش ها و مسائلی که با روح وروان معلم و دانش آموز هست کنار گذاشته شود ودراین زمینه دیگران باید قضاوت کنند که موفق بوده ایم یا نه ؟؟
برگزاری برنامه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در مدارس،تجاری سازی فضاهای آموزشی دارای موقعیت،همایش خاوران شناسی،کمبود فضاهای آموزشی به خصوص مدارس فنی وحرفه ای وهنرستان ها به خصوص در بخش پسران ،تعیین تکلیف ساختمان دانشکده امام خمینی(ره) یا همان ساختمان توس،نظارت بر پیش دبستانیهای غیردولتی از جمله موضوعاتی بود که مدیر آموزش و پرورش شهرستان در ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش مطرح کرد.
حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در این جلسه با بیان این که حیات هرملتی به حیات فرهنگ آن ملت است گفت: فرهنگ ملت مجموعه رسم ورسومات قابل دفاع عقلانی،فطری و عرفی می باشد .
وی ادامه داد: نظام ارزشی اجتماعی هرجامعه ای تشکیل دهنده فرهنگ است و وقتی فرهنگ یک ملت از آنها گرفته شود آن ملت تقریبا مرده است وهویت خود را از دست داده است.
حجت الاسلام رحمانی بر همدلی و همکاری در بین مسئولین شهرستان تاکید کرد و گفت: شهرستان قاینات علی رغم آوازه به اختلاف های سیاسی در هنگام کار و تلاش و به خصوص در آموزش و پرورش مسئله وحدت دراین شهرستان موج می زند.
وی اضافه کرد:آموزش وپرورش سیاست به معنای شیطنت را بر نمی تابد.
امام جمعه قاین درادامه با اشاره به موضوع دانشگاه فرهنگیان در شهرستان قاینات گفت: قایناتی که زمانی دارای دو مرکز تربیت معلم بوده است و امروزه که بعد مدتها می خواهد یکی از این مراکز احیا شود لذا شاهد یک سری کم کاریهایی در سطح استان و شهرستان هستیم و تعاملاتی صورت نمی گیرد .
وی ضمن تشکر از مسئولین استانی و شهرستانی که تاکنون برای راه اندازی این مرکز در شهرستان اقداماتی داشته اند گفت: امیدواریم که مسئولین امر هرچه سریعتر تکلیف را مشخص و تعامل لازم را جهت برگزاری دوره های آموزشی طبقماده ۲۸ رادر مرحله اول در شهرستان قاینات راداشته باشند.
دراین جلسه طالبی رئیس شورای شهرستان قاینات نیز با بیان این که کمبود نیروی انسانی یکی از موضوعاتی است که شهرستان قاینات سالهاست از آن رنج می برد گفت: قاینات تنها شهر استان است که در کنار مرکز استان، فوق العاده مناطق محروم به آن تعلق نمی گیرد و خواستار پیگیری این موضوع از سوی مسئولین استانی وکشوری هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا