سیاسی

کمبود فضای مناسب و منابع کتابخانه ای از مشکلات کتابخانه کرغند است

به گزارش نسیم قائن ، خیاطی مسئول کتابخانه موعود کرغند در گفتگو با خبرنگار ما گفت: با توجه به جمعیت تقریبا ۴هزار نفری روستای کرغند وهمچنین استقبال مردم ۸روستای مجاور از کتابخانه کرغند لذا ،منابع موجود در کتابخانه وهمچنین فضای آن مناسب با جمعیت روستا نیست ودرخواست ما از مسئولین احداث کتابخانه استاندارد در روستای کرغند است.
وی با اشاره به فعالیت های این کتابخانه روستایی وهمچنین اهمیت موضوع کتاب وکتابخوانی گفت:تاکنون فعالیتهای خوبی دراین کتابخانه صورت گرفته است که می توان به طرح تکنیسین دانا در بین پرسنل اورژانس کرغند،شرکت اعضای کتابخانه درجشنواره کاردستی کودکان ونوجوانان روستا با دست ساخته های آنان،اهدای کتاب کمک درسی به همه ی دانش آموزان پایه اول ابتدایی در مدارس کرغند و خشکان,اجرای طرح زنگ کتاب با موضوع کتاب و مطالعه ، معرفی کتاب ، قصه گویی،تهیه بروشور معرفی کرغند ماسوله خراسان جنوبی , آیین های سنتی ازدواج در کرغند و …میتوان اشاره کرد.
مسئول کتابخانه موعود کرغنند با اشاره به ساعت کاری این کتابخانه گفت: کتابخانه روزهای زوج بعدظهرها وروزهای فرد در شیفت صبح خدمات رسانی دارد ومیزان استقبال مردم وبه خصوص کودکان در ساعات بیکاری وعصر بیشتر است .
وی ازاجرای طرح کوله کتاب در آینده ای نزدیک در روستاهای خشکان،گزنشک،کلاته سری،خنج،دره باز ،فضل آباد ،نوغاب پسکوه وشندان عرب با محوریت کتابخانه روستایی کرغندخبر دادوگفت:اهالی روستاهای مجاور که فاقد کتابخانه هستندبا اجرای این طرح از نعمت کتابخوانی تا حدودی برخوردار خواهند شد.
خیاطی هم چنین از اجرای طرح “مهمانی کتاب” از آذرامسال در مدارس روستاهای خشکان،گزنشک وفضل آباد خبرداد وگفت: دراین طرح کتابدار به صورت هفته ای به این مدارس مراجعه ودانش آموزان مدارس از خدمات کتاب وکتابخوانی بهره مند می شوند.
گزارش:سدیدی
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا