سیاسی

کلید حل مشکلات کشور در نشست های برجامی نیست/ کارگران نیروی اصلی پیشرفت کشور

به گزارش نسیم قائن ،حجت الاسلام والمسلمین عبدالهی امام جمعه اسفدن در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به شنبه ۸ اردیبهشت ماه ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان اشاره کرد و بیان داشت: جوانان ما باید از شخصیت حضرت علی اکبر (ع) الگو بگیرند و بدانند که جوانی بهترین فرصت برای رسیدن به کمالات معنوی و اخلاقی است.
وی استفاده از نیروی جوان و رفع موانع مشکلات پیش روی جوانان (اشتغال ،مسکن و ازدواج) را از مسائل مهم جامعه دانست و گفت: مسئولان و برنامه ریزان باید تلاش بیشتری در این خصوص داشته باشند تا جوان ما بتواند از این دوران طلایی عمر خود بهترین استفاده را بکند.
امام جمعه اسفدن گفت: اگر اشتغال جوان ما مهیا شود در دام نفشه های دشمن نخواهد افتاد و ایمانشان حفظ خواهد شد و همیشه امیدوار و رو به جلو در صحنه ها حضور خواهند داشت.
حجت الاسلام عبدالهی در بخشی دیگر از سخنان خود به ۹ اردیبهشت ماه روز شوراهای اسلامی و هفته شهر و شهروند اشاره کرد و افزود: اسلام به شورا و مشورت اهمیت زیادی داده است تا آنجا که دو آیه قرآن مشهور و معروف می فرماید: در امور مشورت کنند تا از عقل و خرد دیگران استفاده شود .
وی رسیدگی به مشکلات مردم را از جمله وظا یف شورا اسلامی دانست و اشاره کرد:در ساخت سازها به معماری ایرانی و اسلامی توجه داشته باشند و مردم هم به شورای اسلامی کمک و مشورت بدهند تا امور شهر با کمترین نقص اجرا شود.
خطیب جمعه اسفدن در ادامه به سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه روز جهانی کار وکارگر اشاره کرد و ابراز داشت:کارگران نیروی اصلی پیشرفت کشور محسوب می شوند و نشاط ، حیات و استقلال یک ملت در دست کارگران است .
وی با بیان اینکه کلید حل مشکلات کشور در نشست های برجامی نیست بلکه در داخل کشور و آنهم در دستان کارگران است اظهارداشت: امروز جبهه جنگ عوض شده و به کارخانه و مزرعه آمده است وجنگ ،جنگ اقتصادی است.
حجت الاسلام عبداللهی گفت: دشمن از رویارویی نظامی و سیاسی شکست خورده و مایوس شده است اما از نفوذ در میدان اقتصادی و ایجاد نابسامانی در اقتصاد نا امید نیست و به این خاطر هم به تحریم اقتصادی و فشار اقتصادی روی آورده است.
وی با بیان اینکه حمایت از کارگر ایرانی با مصرف کالای ایرانی محقق می شود تصریح کرد: ما با خرید کالای ایرانی می توانیم حکم پشتیبان را برای کارگر داشته باشیم .
امام جمعه اسفدن در پایان به ۱۲ اردیبهشت ماه سالروز شهادت استاد مطهری اشاره کرد و گفت: شغل معلمی شریف ترین شغل و پر مسئولیت ترین شغل است زیرا که اگر معلم درست به وظیفه اش عمل کند جوانان ساخته می شوند که نتیجه این ساختگی ،مدیران آینده مملکت ساخته و تربیت شده اسلامی خواهند بود و پیشرفت و آبادانی نصیب آن کشور خواهد شد.
وی گفت : پیشرفت و بدبختی ملتها از مدرسه آغاز می شود ومی توان گفت:هم عقب ماندگی و هم پیشرفت ملتها ریشه اش در مدرسه است و کلیدش در دستان معلمین می باشد.
وی خواستار بیان اهمیت تولید داخلی و مصرف کالای ایرانی برای دانش آموزان شد و ابراز داشت: حمایت از کالای ایرانی توسط فرهنگیان عزیز از مدرسه کلید بخورد و فرهنگ سازی بشود و این ذهنیت را که “ما نمی توانیم ” را از ذهن دانش آموزان پاک شود و “ما می توانیم “را القا کنیم.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا