سیاسی

کلنگ زنی و بهره برداری از۱۶۹ پروژه عمرانی در دهه فجر درشهرستان قاین

به گزارش نسیم قائن ، کهن ترابی فرماندار شهرستان قاینات در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات شهرستان با اشاره به افتتاح وکلنگ زنی پروژه های شهرستان قاینات درحوزه های مختلف در دهه فجر گفت: ۱۶۹پروژه در بخش های راه،گازرسانی،تامین آب شرب،برق،مسکن،بهداشت ودرمان،کشاورزی،صنعت ،شهرداری ودهیاری ها با اعتباری بالغ بر ۳۹میلیارد تومان در به بهره برداری خواهد رسید .
وی با اشاره به پروژه های شاخص در شهرستان قاین گفت: در بخش کشاورزی ۱۶ پروژه با اعتبار ۲میلیارد و۸۶۶ میلیون تومان و با اشتغال زایی مستقیم برای ۹ نفرکه مهم ترین آنها شامل احداث سردخانه نگهداری محصولات کشاورزی در شهر اسفدن توسط بخش خصوصی با اعتبار ۸۲۶ میلیون تومان ، احداث واحد پرورش شترمرغ ۷۵ قطعه ای در روستای شیرمرغ توسط بخش خصوصی با اعتباری بالغ بر ۶۶۰ میلیون تومان خواهد بود.
کهن ترابی ادامه داد: از دیگر پروژه های شاخص در این بخش پروژه احیاء و مرمت قنوات به تعداد ۳ رشته قنات در روستا های سطح شهرستان با اعتباری بالغ بر ۱۱۲ میلیون تومان است که تعداد ۸۵ خانوار روستایی از آن بهره مند خواهندشد.
پروژه آبیاری تحت فشار وکم فشار در شرکت سهامی زراعی خضری و نیمبلوک با اعتبار ۱میلیارد تومان از دیگر پروژه های بخش کشاورزی است که در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.
فرماندار قاین با بیان این که در بخش راه وشهرسازی ۶ پروژه مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت گفت: دراین بخش افتتاح راه روستایی مهدی آباد – بزن آباد به طول ۹ کیلومتر با اعتبار ۲میلیارد و۵۰۰ میلیون تومان، افتتاح راه روستایی محمدآباد پسکوه – اسلام آباد به طول ۴ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان، افتتاح راه روستایی شونگان به طول ۴٫۵ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد تومان ، پروژه تکمیل کمربندی راه روستایی دهشک به طول ۴ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۹۰۰ میلیون تومان ، پروژه راه روستایی تندیل به طول ۴ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۸۷۵ میلیون تومان از مهم ترین پروژه های بخش راه و شهر سازی است که در مجموع با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد و ۶۲۵ میلیون تومان افتتاح خواهد شد.
فرماندار قاین در بخش دیگری از سخنان خود به پروژه های بخش بهداشت و درمان اشاره کرد وگفت: در این بخش ۷ پروژه شاخص شامل کلنیک تخصصی وکلنیک غربالگری بیمارستان شهدای قاین،پانسیون پزشکان خضری و آرین شهر ،اورژانس ۱۱۵ شهر قائن با اعتباری بالغ بر ۳میلیارد و ۴۸ میلیون تومان به بهره برداری خواهد رسید .
کهن ترابی به پروژه های آب وفاضلاب روستایی اشاره کرد وگفت: در این بخش تعداد ۱۰ پروژه مورد بهره برداری و کلنگ زنی قرار خواهد گرفت که اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان برای آنها هزینه شده است.
وی افزود: از مهمترین پروژه های این بخش، مجتمع آبرسانی آویچ می باشد که آب شرب روستا های آفریز، اسماعیل آباد، تیغدر و قومنجان در بخش سده با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان را تأمین خواهد کرد و تعداد ۱۳۸۴ خانوار از آن بهرمند خواهند گردید.
پروژه های دیگر این بخش اصلاح و بازسازی شبکه های آبرسانی در روستا های سطح شهرستان که اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.
فرماندار قاین ادامه داد: آغاز عملیات آبرسانی به روستا های کومیران، سراب، کرچ و زمانی در بخش سده و تبلو در بخش نیمبلوک با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از دیگر پروژه های آبرسانی روستایی در دهه فجر است.
کهن ترابی اظهارکرد: در بخش انرژی تعداد ۱۴ پروژه مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت که بالغ بر ۱ میلیارد و ۶۱۰ میلیون تومان برای آنها هزینه شده است.
وی افزود:از پروژه های مهم این بخش اصلاح شبکه و توسعه برق و روشنایی معابر سطح شهرستان و همچنین مسکن مهر قاین و خضری دشت بیاض با اعتباری بالغ بر ۶۲۹ میلیون تومان می باشد.
پروژه نصب ترانس و تابلو به منظور تقویت شبکه برق در خیابان های نامجو، ابوالمفاخر، بلوار بسیج، رجایی و امام رضا، بهشتی با اعتباری بالغ بر ۱۹۴ میلیون تومان و تعویض کنتور های الکترونیکی به کنتور های قرائت از راه دور در چاه های کشاورزی و غیر کشاورزی و همچنین تعویض کنتور های مکانیکی به دیجیتالی با اعتباری بالغ بر ۱۳۸ میلیون تومان از دیگر پروژه های مهم این حوزه است.
فرماندار قاین ادامه داد: در بخش گاز رسانی تعداد ۲ پروژه مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت که اعتبار هزینه شده آن بالغ بر ۴ میلیارد و ۷۲۰ میلیون تومان می باشد.
وی افزود: از پروژه های شاخص این بخش گاز رسانی به ۱۲ روستای شهرستان (سفتوک، کنارنگ، کره، باراز،فلک، خونیک تجن، تجن ، خونیک علیا،خونیک سفلی ، گزنو وتکابند)با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد و ۶۲۰ میلیون تومان می باشد.
فرماندار ادامه داد: در این بخش شاهد بهره برداری از گاز رسانی به مجتمع گلخانه ای خضری دشت بیاض با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان خواهیم بود.
وی با بیان این که در بخش نوسازی مدارس تعداد ۴ پروژه مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت گفت: اعتبار هزینه شده برای این پروژه ها بالغ بر ۱ میلیارد و ۴۶۶ میلیون تومان است و ۲۱۶ خانوار از آن بهره مند می شوند.
فرماندار تصریح کرد: از پروژه های شاخص این بخش احداث مدرسه ۶ کلاسه روستای جعفرآباد با همت خیرین محترم با اعتبار هزینه شده به مبلغ ۷۰۳ میلیون تومان می باشد.
وی گفت: بهره برداری از مدرسه ۳ کلاسه شهید امین زاده روستای پهنایی از توابع بخش مرکزی با اعتباری بالغ بر ۳۲۰ میلیون تومان .از دیگر پروژه های شاخص این بخش است.
مدرسه ۳ کلاسه روستای چاه اسلام آباد از توابع بخش سده با اعتباری بالغ بر ۲۸۸ میلیون تومان و مدرسه یک کلاسه بن خونیک از توابع بخش مرکزی با اعتباری بالغ بر۱۵۶ میلیون تومان در دهه فجر نیز به بهره برداری خواهد رسید.
فرماندار قاین گفت: در بخش راهداری و حمل و نقل جاده ای ۳ پروژه مورد بهره برداری و کلنگ زنی قرار خواهد گرفت که اعتباری بالغ بر ۵۸۶ میلیون تومان برای آن هزینه شده است.
پروژه روکش آسفالت گرم در محور قاین- زیرکوه با اعتباری بالغ بر ۱۵۶ میلیون تومان ، عملیات اجرایی تبدیل دو عدد آبنما به پل در روستا های پهنایی از توابع بخش مرکزی و علی زنگی از توابع بخش نیمبلوک با اعتباری بالغ بر ۴۳۰ میلیون تومان از مهم ترین پروژه های این بخش است.
فرماندار قاین درادامه بیان داشت: در بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تعداد ۲ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۸۰میلیون تومان به بهره برداری خواهد رسید .
وی گفت: ۱۹ پروژه در بخش بنیاد مسکن با اعتباری بالغ بر ۱میلیارد و ۷۹۴ میلیون تومان ،در حوزه ورزش وجوانان ۴ پروژه شامل کلنگ زنی سالن ورزشی اسفدن با اعتبار ۱ میلیارد و۵۰ میلیون تومان ، احداث ۳ زمین چمن مصنوعی در روستاهای برکوک ،
۲ پروژه در بخش کمیته امداد با اعتباری بالغ بر ۲۸ میلیون تومان، راه اندازی واحد تراشکاری در شهر قاین با اعطای تسهیلات به مبلغ ۱۷۹ میلیون تومان در بخش خصوصی، کلنگ زنی وبهره برداری از دو پروژه بهزیستی ،بهره برداری از ۱۹ پروژه شهرداری های شهرستان با اعتبار ۲ میلیارد و ۸۸۱ میلیون تومان نیز به بهره برداری خواهد رسید .
وی به پروژههای دهیاری ها در بخش های مرکزی،نیمبلوک وبخش سده اشاره کرد وگفت: ۱۷ پروژه د ربخش مرکزی با اعتباری بالغ بر ۶۹۴ میلیون تومان ،۱۷ پروژه در بخش نیمبلوک با اعتباری بالغ بر ۸۰۳ میلیون تومان ، پروژه های بخش سده با اعتباری بالغ بر ۱میلیارد و۴۲۰ میلیون تومان در این ایام مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
افتتاح دو پروژه دردانشگاه بزرگمهر با اعتباری بالغ بر ۹۰ میلیون تومان و کلنگ زنی سالن امتحانات و اجتماعات ،افتتاح پروژه های بخش آب وفاضلاب شهری شامل اصلاح وباز سازی شبکه آب شرب به طول ۲ کیلومتر در محلات (قدی و خونیکی ها) با اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیون تومان از دیگر پروژه های دهه فجر شهرستان قاین است .
فرماندار ادامه داد : از تعداد ۱۶۹ پروژه در دهه فجر سال جاری ۶۱ پروژه شهری و ۱۰۸ پروژه روستایی است که ۱۵۵ پروژه افتتاح و۱۴ پروژه کلنگ زنی خواهد شد.
فرماندار قاین در پایان گفت: در راستای اجرای برنامه های دولت تدبیر و امید و پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی به منظور خدمات رسانی به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور، به همین منظور امکان استفاده از خدمات اینترنت پرسرعت ایرانسل ( نسل ۴ ) برای ۱۶ روستای شهرستان قاینات فراهم شده است که از این تعداد ۶ روستای مصطفی رحمانی، کرشک، جنت آباد، عباس آباد دشت، برکوک و ورنجان در دهه مبارکه فجر و ۱۰ روستای دیگر شهرستان، انجول، خرواج، بیرمشک، خونیک پای گدار، کلاته قصاب، پهنایی، اکبریه، شاهیک، خسروی و تندیل تا پایان سال جاری اجرایی خواهد شد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا