سیاسی

کلنگ زنی و بهره برداری از ۴ طرح آب وفاضلاب در قاینات با اعتباری بالغ بر ۸میلیارد

به گزارش نسیم قائن ، حسین توکلی مدیر امور آب وفاضلاب شهری قاین در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهارکرد: در هفته دولت امسال ۴ پروژه با اعتباری بالغ بر۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی،استانی و تنش آبی در شهرستان قاینات به بهره برداری و کلنگ زنی خواهد رسید.
وی گفت: عملیات اجرایی حفاری و لوله گذاری ۲۲ کیلومتر از طرح جمع آوری فاضلاب شهر قاین در محدوده شهرک های آزادی وانقلاب با اعتبار ۳میلیارد و ۱۰۰ میلیون در هفته دولت آغاز می شود.
توکلی افزود: حفاری و تجهیز ۲ حلقه چاه و آبرسانی به فاز اول شهرک صنوف آلاینده از پروژه های آبفای شهری است که در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.
توکلی اضافه کرد: با حفاری و تجهیز دو حلقه چاه ۲۵ لیتر بر ثانیه بر توان تولید آب شهرستان افزوده شده است.
مدیر امور آب وفاضلاب شهری قاین دربخش دیگری از سخنان خود گفت: پروژه اصلاح وتوسعه شهرها نیز با اعتبار ۱۸۰ میلیون تومان در حال اجراست که به زودی به اتمام خواهد رسید.
وی درباره اولویت های مدیریت آبفای شهری قاینات در سال ۹۷ اظهار داشت: تکمیل پروژه های فاضلاب با دو پیمان به طول ۲۲ کیلومتر، تکمیل مخزن پنج هزار مترمکعبی شهر قاین با اعتبار ۱میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان ، جابه جایی ۲ حلقه چاه در قاین و آرین شهر با افزایش توان ۲۰ لیتر بر ثانیه، عملیات اجرایی آب رسانی مجتمع رفاهی امام رضا(ع)، دانشکده امام خمینی (ره) و دانشکده پرستاری و آبرسانی به فاز دوم صنوف آلاینده در دستور کار است و ۱۰۰ میلیون اعتبار برای این طرح در نظر گرفته شده است و به زودی عملیات آن آغاز خواهد شد.
مدیر امور آب و فاضلاب شهری قاینات میزان هدررفت آب در این شهرستان را ۱۷ و۶ دهم درصد اعلام کرد و گفت: این میزان کمتر از متوسط استانی که ۲۵ درصد و کشوری که ۲۸ درصد است می باشد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نقش خبرنگاران در فرهنگ سازی الگوی مصرف گفت: خبرنگاران بازوی توانمند تمامی فعالیت های اجتماعی هستند و با فرهنگ سازی در مصرف بهینه آب به اصلاح فرهنگ آب کمک کنند.
توکلی در خصوص اعتبار ۵ میلیاردی که با پیگیری های نماینده شهرستان برای تصفیه خانه در نظر گرفته شده است گفت:ابلاغ این اعتبار به سازمان برنامه و بودجه از محل تنش های آبی انجام شده است و کد اعتبار ملی هم گرفته است ولی تاکنون به دلیل شرایط موجود تخصیص اعتباری نداشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا