سیاسی

کلنگ زنی و بهره برداری از ۱۱ پروژه آبرسانی روستایی در دهه فجر در قاینات

محمد رضا عیدی مدیر امور آب و فاضلاب روستایی قاینات در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن با اشاره به بهره برداری و افتتاح پروژه های آبرسانی روستایی در دهه فجر امسال در شهرستان قاینات گفت:۵ پروژه آبرسانی به روستاهای آفریز،اسماعیل آباد ،تیغدر،قومنجان در دهه فجر امسال مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت و باز سازی و اصلاح شبکه های آبرسانی ده روستای شهرستان قاینات با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان نیز دراین ایام شروع خواهد شد .
مدیر آبفار قاین ادامه داد: اجرای خط انتقال آبرسانی به روستاهای کومیران،زمانی،سراب،تبلو، گوراب وکرچ به طول ۱۵ ونیم کیلو متروبا اعتباری بالغ بر ۵میلیارد و۴۰۰ میلیون تومان نیز به دست مسئولین استانی و شهرستانی کلنگ زنی خواهد شد .
عیدی با بیان این که در پروژه آبرسانی به آفریز تعداد ۴۵۷ خانوار از خدمات آبرسانی بهره مند خواهند شد گفت: ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای این پروژه که شامل ۱۴/۵ (چهارده ونیم) کیلومترخط انتقال و شبکه توزیع ،احداث مخزن هزار متر مکعبی ،احداث اتاقک تابلوی برق،احداث حصار کشی به طول ۳۸۰متر و ۲هزار و ۴۰۰متر مربع محوطه سازی است ،هزینه شده است .
وی افزود: پروژه آبرسانی اسماعیل آباد با لوله گذاری ۷و ۲ دهم کیلومتر وبا اعتباری بالغ بر ۵۰۰میلیون تومان وبا بهره مندی ۸۵ خانوار ،آبرسانی به تیغدر به طول ۵ و۳ دهم کیلومتر و با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان و بهره مندی ۴۷۱ خانوار ،آبرسانی به قومنجان به طول ۶ کیلومتر وبا اعتباری ۸۰۰ میلیون تومان و بهره مندی ۳۷۱ خانوار نیز در این ایام مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
مدیر امور آبفار قاین با اشاره به پروژه های دهه فجر شهرستان اظهارکرد: ۹ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان برای این پروژه ها نیز اعتبارو هزینه می شود که با اجرای آن ۵ هزار و ۴۴۹ خانوار از آب سالم بهداشتی بهره مند خواهند شد .
وی در پایان یاد آور شد با توجه به خشکسالی های ۱۸ ساله در منطقه مردم عزیز روستاها باید مصرف بهنیه آب شرب را بیشتر از گذشته مد نظر داشته باشند تا با صرفه جویی ۱۰ درصدی مردم شاهد قطع یا کمبود آب شرب برای دیگر روستاها نباشیم .
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا