سیاسی

کلنگ زنی مرکزاورژانس اجتماعی و افتتاح اولین مرکز ژنتیک قاین

به گزارش نسیم قائن ، همزمان با ششمین روز از دهه مبارک فجر، کلنگ ساختمان مرکز اورژانس اجتماعی قاین با حضور فرماندار، معاونین امور اجتماعی و امور توسعه پیشگیری اداره کل بهزیستی استان به زمین زده شد.
شهرام شیخانی معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی در این مراسم با اشاره به اینکه برای این پروژه در سال جاری ۱۴۰ میلیون تومان اختصاص می یابد، گفت:
اورژانس ۱۲۳ در حوزه اجتماعی وظیفه خطیر کاهش آلام روحی و روانی فردی، خانوادگی و اجتماعی را بر عهده دارد.
وی با بیان این که بزرگترین مرکز اورژانس اجتماعی بعد از بیرجند در قاین احداث می شود گفت: در حال حاضر ۹مرکز اورژانس در بیرجند و شهرستان های استان فعالیت می کنند که در بیرجند به صورت شبانه روزی ودر قاین ، طبس و فردوس این مرکز به صورت دو شیفت فعالیت دارند و در آینده ای نزدیک مرکز اورژانس اجتماعی فردوس و قاین نیز ۲۴ ساعته خواهند شد.
وی افزود: بزرگترین مرکز اورژانس اجتماعی بعد از بیرجند، در شهرستان قاین احداث می شود.
لازم به ذکر است برای تکمیل این پروژه ۲۵۰ میلیون تومان برآورد هزینه شده است که به قول زنگنه سرپرست بهزیستی قاین در صورت تخصیص اعتبار طی یک سال ونیم آینده این پروژه تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.
همچنین اولین مرکز مشاوره ژنتیک شهرستان قاین با حضور فرماندار و مسئولان شهرستان قاینات، معاون امور توسعه پیشگیری، معاون امور اجتماعی نیز در ششمین روز از دهه مبارک فجر افتتاح شد.
اعظم احمدی معاون امور توسعه پیشگیری در مراسم افتتاح اولین مرکز مشاوره ژنتیک شهرستان قاین گفت:در حال حاضر ۵ مرکز مشاوره ژنتیک در استان داریم که همه آن ها در مرکز می باشد و امروز همزمان با دهه ی مبارک فجر انقلاب اسلامی ششمین مرکز مشاوره ژنتیک استان و اولین مرکز مشاوره ژنتیک در شهرستان ها در شهر قاین افتتاح می شود تا اقدامات مؤثری در پیشگیری از معلولیت زایی و کاهش آمار معلولین بدو تولد را شاهد باشیم.
وی افزود: در شهرستان قاینات نیز با عنایت به اینکه آمار معلولیت های مادرزادی بالاتر از میانگین استان می باشد لازم است یک تیم شامل آزمایشگاه جهت ارسال آزمایشات ژنتیک،سونوگرافی تخضصی و مرکز مشاوره ژنتیک شکل بگیرید و مردم عزیز قبل از اقدام به فرزند آوری و حتی قبل یا بدو ازدواج(قبل از عقد) با مراجعه به مرکز مشاوره خدمات مورد نیاز را دریافت نماید تا شاهد نسل و جامعه ای سالم و بدون معلولیت و بیماری های مادرزادی باشیم.
این مرکز با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیون تومان در قاین افتتاح شد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا