سیاسی

کلنگ‌زنی خوابگاه دانشجویی دانشکده پرستاری قاین به همت بنیاد۱۵خرداد

به گزارش نسیم قائن ، در مراسمی با حضور حجت‌الاسلام مهاجری نماینده بنیاد ۱۵ خرداد و رئیس‌جمهور، آیت‌ا… اصفهانی امام جمعه و دکتر کهن‌ترابی فرماندار قاینات، دکتر قائمی ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان، مسئولین شبکه بهداشت و درمان و دانشکده پرستاری و مجتمع عالی سلامت و جمعی از مدیران استانی و شهرستان، کلنگ احداث خوابگاه دانشجویی دخترانه دانشکده پرستاری در محل فعلی این دانشکده (بیمارستان قدیم) به زمین زده شد.
پیش از مراسم کلنگ‌زنی مراسمی با حضور مسئولین در شبکه بهداشت و درمان قاین برگزار شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در ابتدای این مراسم با اشاره به سابقه پیگیری احداث این خوابگاه و تشکر از آیت‌ا… صانعی مسئول بنیاد ۱۵ خرداد و مجموعه مسئولین این بنیاد که تمام هزینه‌های ساخت این خوابگاه را تقبل کرده‌اند و نیز پیگیری های دکتر دستجردی معاون دانشجویی این دانشگاه، گفت: به دلیل مشکلات و مسائل دانشجویان قاین تصمیم گرفتیم این خوابگاه در قاین احداث شود که تمام بودجه آن فراهم است و فقط همدلی و کمک مسئولین قاینات را می‌طلبد که در ساخت آن دچار چالش نشویم و در کوتاه‌ترین زمان به بهره‌برداری برسد.
فرماندار قاینات نیز در سخنانی در این جلسه با اشاره به مشکلات حوزه بهداشت و درمان قاینات و این‌که وجود محرومیت به‌ویژه در بخش بهداشت و درمان زیبنده نیست و تشکر از آیت‌ا… صانعی و نیز دکتر قائمی گفت: مباحث بهداشتی و درمانی از مباحث اساسی و مشکلات مهم مردم است و به همین جهت آماده همه نوع همکاری، در هر زمینه‌ای و به هر نحو ممکن هستیم. کهن‌ترابی خواستار پیگیری در زمینه احداث دانشکده علوم پزشکی به‌عنوان زیرساخت و راه حل قطعی حل مشکلات بهداشت و درمان قاینات گردید.
امام جمعه قاین نیز در این جلسه با اشاره به جان‌فشانی‌های مردم قاین در انقلاب و صحنه‌های مختلف دفاع از نظام و لزوم توجه برای رفع محرومیت از قاینات، گفت: در زمان سفر وزیر بهداشت و درمان، از وزیر تقاضای ایجاد دانشگاه یا دانشکده پرستاری را نمودم و به وزیر هم گفتم که از طرف مردم قاین قول همه نوع کمک و همکاری را می‌دهم و برای رفع مشکلات بهداشت و درمان قاینات، تأسیس دانشکده علوم پزشکی ضروری است.
نماینده بنیاد ۱۵ خرداد و رئیس‌جمهور که برای کلنگ‌زنی این خوابگاه دانشجویی دخترانه به قاین سفر نموده بود، در ابتدای سخنان خویش با اشاره به اهمیت ایمان و علم در کنار هم و این‌که این‌ها دو بال انسان مؤمن برای تعالی است، گفت: در کشور در زمینه‌های مختلف علمی ازجمله: هسته‌ای، پزشکی، نانو، صنایع دفاعی و … پیشرفت‌های چشمگیری داشته‌ایم و این‌ها همه در کنار امنیتی که داریم که در منطقه بی‌نظیر است، به برکت انقلاب، نظام، امام خمینی(ره)، رهبری و ایمان و همت مردم است.
وی رویکرد این نهادرا در زمینه توجه به توسعه مدارس و دانشگاه‌ها مطابق با توصیه‌ها و آموزه‌های دینی دانست و گفت:علت توجه به احداث خوابگاه‌های دخترانه فراهم‌نمودن فضا و محیط امن و بدون دغدغه برای دختران و نیز خانواده‌های آنان برای تحصیل با‌ آرامش است.
وی افزود:درحال حاضرخدمات بسیاری در این زمینه‌ها ارائه می‌گردد، اما باید این امر مطلوب‌تر گردد. ضمن این‌که نظام ما با سایر نظام‌ها فرق دارد و خدمات آن باید متمایز باشد.
حجت‌الاسلام مهاجری افزود: بابت این خدمات منتی نداریم همه این‌ها از برکات نظام و امام خمینی(ره) است.
وی تصریح کرد: باید یاد امام خمینی(ره) را زنده نگه داریم و نگذاریم یاد ایشان فراموش شود.
حجت الاسلام مهاجری در پایان گفت: بودجه احداث خوابگاه فراهم است فقط مسئولین باید همت کنند و همراهی داشته باشند.
شایان ذکر است این خوابگاه چهارمین خوابگاه دانشجویی دخترانه است که توسط بنیاد ۱۵ خرداد احداث می‌شود که کل هزینه ساخت آن توسط این بنیاد تأمین و پرداخت خواهد شد.
این واحد رفاهی با زیربنای سه هزار و ۲۵۵ متر مربع در سه طبقه و با ظرفیت ۱۵۲ نفر ساخته می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا