سیاسی

کشور را معطل برجام اروپایی ها نکنیم/اقدام عملی در برخورد با مفسدان صورت گیرد

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی امام جمعه اسفدن در خطبه های این هفته نماز جمعه به۳ مرداد ماه سالروز تصویب قانون ننگین کاپیتولاسیون توسط حکومت پهلوی در سال ۴۳ اشاره کرد و اظهار داشت: دولت های شاهنشاهی ایران برای اینکه دولت های استعمارگر را از خود راضی نگه دارند تا تاج تختشان حفظ شود به هر خواسته ای از سوی آنها تن می دادند.
وی گفت : تاریخ ایران را اگر ورق بزنیم گویای این وطن فروشی حکام پهلوی است که زمینه ذلت و خواری و تضییع حقوق ملت ایران را برای کشورهای غربی فراهم می کردند که یکی از همین قوانین تحقیر کننده همین قانون کاپیتولاسیون است که امام وعلما موضع گرفتند و نقطه عطفی در تاریخ نهضت اسلامی شد گر چه همین دفاع از عزت ملت منجر به تبعید امام به مدت ۱۴ سال گردید.
امام جمعه اسفدن در ادامه به بیانات رهبریدر دیدار با هیئت دولت در عبور از مشکلات کنونی کشور اشاره کرد و بیان داشت: مسئولان باید به میان مردم بروند و از نزدیک با آنها ارتباط برقرار کنند.
وی برخورد با متخلفان در هر سطحی را ضروری دانست و تصریح کرد: ریشه کن کردن فقرو فساد باید از اولویت های درجه اول کشور باشد و برخورد قاطع صورت گیرد که حرف زدن راجع به فساد فایده ای ندارد ،مسئولان کمتر حرف بزنند و بیشتر عمل کنند زیرا مبارزه با فساد مطالبه اصلی مردم است و تحمل فساد و تبعیض را ندارند .
خطیب جمعه اسفدن اقدام به هنگام و به موقع را یکی دیگر از شروط عبور دولت از مشکلات عنوان کرد و بیان داشت: دولت برخی مشکلات را بعد از اعتراضات و آشوب حل می کند که این شایسته نظام نیست زیرا ابعاد امنیتی و سیاسی پیدا می کند و یا دشمن نفوذ می کند .
وی نشان دادن اقتدار در مقابل بیگانگان بخصوص آمریکا ” مانند مواضع رئیس جمهور در اروپا” راامری لازم است دانست و گفت:کشور را معطل برجام اروپایی ها نکنیم.
حجت الاسلام عبداللهی در پایان به سفر دکتر ولایتی به روسیه اشاره کرد و ابراز داشت: پیام مهم سفر آقای ولایتی به روسیه باز کردن مسیر جدیدی در شرایط کنونی بود به این معنا که ایران منتظر بازی اروپاییها نخواهد ماند و اگر اهداف ایران تامین نشود ایران گزینه های دیگری در دست دارد .
وی با بیان اینکه باید دولت مردان درس عبرت از گذشته بگیرند و اقتصاد ایران و معیشت مردم را معطل بازی های اروپائیها نکنند گفت: این یک درس عبرت به ساده لوحانی است که پس از خوشبینی به آمریکا،به اروپائیان نیز خوشبین شدند .
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا