سیاسی

کشف بیش از ۴ تن مواد مخدر در سال۹۸ در شهرستان قاینات

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ جواد بلوکیان جانشین فرمانده انتظامی قاین صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قاینات با ارائه گزارشی از فعالیت های فرماندهی انتظامی قاین در سال گذشته با بیان این که یکی از برنامه های انتظامی قاینات بر گزاری دوره های آموزشی و آگاهی سازی در خصوص مشکلات ناشی از مواد مخدر است گفت: با تلاشی که همکاران ما داشته اند دوره های بسیار متعددی در مدارس و دانشگاهها برگزار شد و بروشورهایی نیز در مساجد ودر دانشگاهها و مدارس نیز توزیع گردید.
وی درادامه به ارائه گزارشی از کشفیات مواد مخدر شهرستان پرداخت و گفت: سال گذشته ۴تن و ۲۹۲ کیلو و ۹۴۱ گرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط شده است که نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷ که ۲ تن و ۵۲۸ کیلو و ۲۵۴ گرم بوده است ۷۰ درصد افزایش کشفیات داشته ایم.
سرهنگ بلوکیان با بیان این که ۱۴ باند مواد مخدر در سال ۹۸ منهدم شده اند گفت: درهمین راستا ۸۹۶ نفر دستگیر و۹۹ دستگاه خودرومتوقف شده است.
وی با بیان این که ۶۵ توزیع کننده مواد مخدر در شهرستان دستگیر شده اند گفت: سال گذشته نیز ۸۹۳ عملیات به همت کارکنان نیروی انتظامی انجام شده است
جانشین فرمانده انتظامی قاین از کشف ۲ هزار و ۹۹۷ عدد قرص غیر مجاز در شهرستان قاینات در سال گذشته نیز خبر داد .
بلوکیان با اشاره به اقدامات پلیس شهرستان در سال جاری گفت:از ابتدای امسال ۸۱۵ کیلو و ۳۷۲ گرم انواع مواد مخدر کشف و ۸ باند مواد مخدر منهدم شده است
وی از جمع آوری ۲۱ توزیع کننده مواد مخدر در شهرستان خبر داد و گفت: ۶۰ نفر دستگیر و ۲۳ دستگاه خودرو متوقف شده است.
کریمی فرماندار قاین دراین جلسه با تاکید بر آگاهی بخشی به خانواده ها ،بر برگزاری دوره های آموزشی در مدارس و دانشگاهها تاکید کرد و گفت: در حال حاضر از ظرفیت شبکه های اجتماعی برای آگاهی بخشی به خانواده ها و دانش آموزان و دانشجویان و عموم مردم در خصوص آثار مخرب مواد مخدر باید استفاده کرد.
فرماندار قاین درادامه با بیان این که باید مسئولین ما به بهبود یافتگان از مواد مخدر اهمیت بیشتری داده و زمینه اشتغال هم برای این افراد فراهم شود گفت:دراین حوزه باید رایزنی هایی صورت گیرد تا تسهیلات ویژه ای به کارفرمایانی که نیروهای بهبود یافته را به کارگیری می کنند اعطا شود.
وی بر آموزش های فنی به بهبود یافتگان از مواد مخدرتوسط فنی و حرفه ای تاکید کرد و خطاب به مسئولین انجمن معتادان گمنام از آنها خواست آموزش های فنی به افراد بهبود یافته ای که به محل های ترک اعتیاد(NI) مراجعه می کنند را در دستور کار داشته باشند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا