سیاسی

کشته شدن ۴۳ غیر نظامی سوری در بمباران آمریکا در «الرقه»

به گزارش نسیم قائن ، جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی بار دیگر، امروز (شنبه) مناطق مسکونی شهر الرقه واقع در شمال سوریه را بمباران کردند.
شبکه المیادین گزارش داد که در حمله هوایی امروز ائتلاف آمریکایی به الرقه بیش از ۴۳ نفر از غیرنظامیان سوری کشته شدند.
این حمله ساعاتی پس از انتشار خبر حملات هوایی آمریکا به بیمارستانی در استان دیرالزور در شرق سوریه منتشر شد.
معاون رئیس جمعیت هلال احمر شهر رقه سوریه اعلام کرد که ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا امروز همچنین با بمب‌های فسفری بخش‌های مختلف یک بیمارستان را در شهر دیرالزور واقع در شرق سوریه هدف قرار داده است.
ائتلاف ضد داعش در نهم ماه گذشته (جولای) نیز از بمب‌های فسفری و ممنوع بین‌المللی در بخش غربی رقه استفاده کرد که طی آن ۱۷ غیرنظامی کشته شدند.
«فواز العساف» رئیس هلال احمر رقه هم اعلام کرد ائتلاف بین‌المللی و نیروهای سوریه دمکراتیک سیاست سرزمین سوخته را در پیش گرفته‌اند و تا کنون بیش از ۶۵ عدد از تاسیسات دولتی را نابود کرده‌اندکه مهمترین آنها کارخانه شکر به عنوان مهمترین تاسیسات اقتصادی در رقه است.
وی نیز تاکید کرد ائتلاف بین‌المللی به صورت کورکورانه به مدارس، نانوایی‌ها، بازارها و غیره حمله می‌کند و بازارها خالی از مشتری و کالا شده‌اند.
وزارت خارجه سوریه نیز اخیرا در پیامی به شورای امنیت سازمان ملل از این نهاد بین المللی خواست تا آمریکا و کشورهای عضو «ائتلاف بین المللی ضد داعش» را به دلیل کشتار غیر نظامیان سوریه و بمباران زیر ساخت‌های این کشور مجازات کند.
وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که ائتلاف آمریکایی به بهانه مبارزه با تروریسم، علیه غیرنظامیان سوری مرتکب جنایت می شوند و بیمارستان ها و مدارس و پل‌ها و سدها را هدف قرار می دهند.
وزارت خارجه سوریه تاکید کرد که ائتلاف بین المللی ضد داعش با کسانی که علیه تروریسم می‌جنگند، هدف قرار می دهد.
انتهای پیام
منبع : فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا