سیاسی

کسب مقام دوم کشوری توسط هنرآموز فنی و حرفه ای قاین در رشته اتصالات چوبی

به گزارش نسیم قائن ، روزهای تابستان فرصت مناسبی برای پرکردن اوقات فراغت است و مراکز آموزش فنی و حرفه ای یکی از مکان هایی است که اکثر دانش آموزان و فارغ التحصیلان دانشگاهی در جهت کسب مهارت آموزی درآن حضور می یابند.
علی دیمه کار دانش آموز سال سوم رشته ریاضی فیزیک دبیرستان تیز هوشان قاین است که ازتابستان سال گذشته با حضور در مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین در رشته اتصالات چوبی وبا علاقه ای که به این رشته داشته است توانسته است به عنوان یکی از هنرآموزان موفق شهرستان معرفی شود.
اگرچه معمولا دانش آموزان رشته های نظری ،زمان زیادی از وقت خود را صرف درس خواندن می کنند اما این دانش آموز قاینی در کنار درس خواندن و به منظور کسب مهارت به سراغ رشته اتصالات چوبی رفته است و با کمک مربی خود توانسته است در هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت موفق به کسب رتبه دوم کشوری شود.
علی دیمه کار که اکنون به سراغ رشته طلبگی نیز رفته است و قرار است از امسال ادامه تحصیلاتش را در حوزه علمیه قم ادامه دهد در گفتگویی با خبرنگار نسیم قاین اظهارکرد: مهارت آموزی هرگز نمی تواند به درس خواندن لطمه ای بزند و به نظر من باید در کنار درس خواندن ،مهارت های مختلف ودر رشته های متعدد را آموخت و برای کسب درآمد از آن بهره برد.
وی که جزء دانش آموزان موفق دبیرستان تیز هوشان نیز هست ادامه می دهد: فقط درس خواندن نمی تواند برای آینده مهم باشد و باید برای رسیدن به هدف اصلی در جبهه اقتصادی علاوه بر فراگیری علم ،مهارت آموزی نیز داشته باشیم و مهارت و درس در کنار همدیگر می تواند بر آینده ما هم تاثیر گذار باشد.
این هنرآموز موفق مرکز آموزش فنی و حرفه ای قاین که با کمترین امکانات توانسته است بعد از اردبیل در جایگاه دوم کشوری قرار گیرد بیان داشت:مدال طلا می توانست با حمایت بیشتر و امکانات بیشتر حق خراسان جنوبی باشد.
وی ادامه داد: وقتی خراسان جنوبی در بین ۳۳ استان کشور توانسته است رتبه ۵ کشوری را به دست آورد نشان از استعداد بالای فرزندان این منطقه است و نیازبه حمایت بیشتر مسئولین و تامین امکانات برای مهارتهای بیشتر دارد.
علی دیمه کار که در بین ۱۱ استان شرکت کننده در رشته اتصالات چوبی بعد از استان اردبیل در مقام دوم قرار گرفته است موفقیت خود را مدیون زحمات مردی می داند که در طول یک سال گذشته تمام تلاش خود را برای فراگیری نکات ریز و فنی به وی به کار برده است .
درادامه خبرنگار ما گفتگویی با قدیری مربی پرتلاش رشته اتصالات چوبی مرکزآموزش فنی و حرفه ای قاین داشت .
قدیری در گفتگو با خبرنگار ما با جدیت اعلام می کند که اگر تجهیزات ما به اندازه تجهیزاتی بود که سایر استانها با خود همراه کرده بودند قطع به یقین طلا از آنِ کارآموز ما بود.
وی افزود: تلاش کارآموز با وجود امکانات کمتر نتیجه داد و توانستیم مقام دوم کشوری را کسب کنیم .
این مربی فنی و حرفه ای قاین با بیان این که باید برای موفقیت بیشتر حمایت از کارآموزان المپیاد انجام شود گفت: در این المپیاد بهترین ها در یک جا جمع می شوند و نیاز به حمایت از این نخبگان است.
وی درادامه گفت: برای موفقیت بیشترباید قبل از المپیاد ها کاراموزان حمایت شوند و امکانات وتجهیزات بیشتری برای کسب مهارت فراهم شود و برای کارآموزان اهمیت بیشتری قائل شوند.
قدیری با بیان این که نفرات برتر این المپیاد پس از شرکت در اردوهای آماده سازی در رشته های منتخب به چهل و پنجمین مسابقات جهانی مهارت که در سال ۲۰۱۹ در کشور روسیه برگزار می شود، اعزام می شوند گفت:دراین دوره های آموزشی مربیان برتر نیز حضور دارند و امید است که کارآموزقاینی بتواند سهمیه این المپیاد را با تلاش و جدیت بیشتر به دست آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا