سیاسی

کسب دیپلم افتخار مسابقه بین‌المللی نقاشی بلاروس توسط اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قاین

به گزارش نسیم قائن ، طاهره حمیدی گفت: با اعلام نتایج سیزدهمین مسابقه بین‌المللی نقاشی «سرزمین مادری» کشور بلاروس، نام ۶ عضو مراکز فرهنگی هنری شماره یک و فراگیر بیرجند و قاین با کسب دیپلم افتخار خوش درخشید.
وی بیان کرد: چهار عضو مرکز فرهنگی هنری شماره یک و فراگیر بیرجند به نام‌های فاطمه خسروپناه ۱۴ ساله، کوثر گندم‌کار ۹ ساله، فائقه خسروی محمد سلطان ۱۲ ساله و مبینا حسینی ۱۴ ساله مفتخر به دریافت دیپلم افتخار این رویداد بین‌المللی هنری شدند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی گفت: صدرا تقی نژاد و رؤیا سادات ابوالفضلی اعضای ۶ و نیم ساله از مرکز فرهنگی هنری شهرستان قائنات نیز دیپلم افتخار این مسابقه را کسب کردند.
وی بیان کرد: حمایت و کمک به پیشرفت هنرمندان مستعد جوان و به نمایش گذاشتن آثار هنری آنان برای افراد دیگر، بسط و حفظ روش‌های آموزش هنر ملی و منطقه‌ای، روان‌کاوی و روش‌شناسی آثار و کارهای نمایشگاهی کشورها و مناطق مختلف جهان و جلب توجه گسترده افکار عمومی کودکان به سرزمین مادری و مردمی که در آن زندگی و کار می‌کنند از جمله اهداف برگزاری سیزدهمین مسابقه بین‌المللی نقاشی «سرزمین مادری» کشور بلاروس در سال ۲۰۱۸ به شمار می‌رود.
حمیدی اظهار داشت: همچنین یک عضو کانون خراسان جنوبی در اردیبهشت ماه امسال با کسب رتبه سوم، برگزیده مسابقه نقاشی سال ۲۰۱۹ سازمان جهانی بهداشت شد.
وی انتخاب یکی از اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی به عنوان رتبه اول مسابقه استانی «مدهامتان» در بخش «نقاشی آیات» و درخشش چهار عضو کانون استان در نخستین جشنواره منطقه‌ای طنز کودک و نوجوان خلیج فارس را از دیگر موفقیت‌های اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در سال جدید برشمرد.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی به برگزاری سومین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران اشاره کرد و گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز در برگزاری این المپیاد با بنیاد سینمایی فارابی و انجمن سینمای جوانان ایران همکاری می‌کند.
وی افزود: سومین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران در دو بخش «ایده» و «فیلم» همزمان با سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.
حمیدی گفت: فراخوان این المپیاد در دو بخش ایده و فیلم کوتاه به تازگی منتشر شده که براساس آن نوجوانان ۱۲ تا ۱۶ سال (متولدان سال‌های ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۶) می‌توانند در این رویداد شرکت کنند.
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا