سیاسی

کسانی که با غلظت وارد کار سیاسی می شوندهنر کار اجرائی و عمرانی ندارند/جناحی کردن کلاس دانشگاه توسط اساتید نشان بی سوادی استاد است

به گزارش نسیم قائن ، فلاحتی نماینده مردم قاینات وزیرکوه در نشست انقلابیون جوان درجمع دانشجویان شهرستان قاین که شب گذشته در سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور برگزار شد اظهارکرد:جوان انقلابی یک تعریف مهم برای جوان است وانقلابی بودن یعنی در نوردیدن خیلی از فضاها واگرنظام اسلامی به جایی رسیده است که جوان دانشجوی ما با ادبیات خیلی رسا مطالبات خودرا بیان می کند این پرورشی است که در نظام ودر بستر انقلاب انجام شده است
وی افزود:اگر جنگ مدیریت می شود،اگر کار جهادی انجام می شود اینها از برکت انقلاب است
فلاحتی ادامه داد:موفقیتهای ما به دلیل داشتن روحیه انقلابی است وهمه بدبختیهای کشور ما به زمانی برمی گرددکه میز وشهرت ودوربین همه مارا از اصل انقلابی دور می کند ویا در جناح های سیاسی می افتیم ویا در رانت های اقتصادی ویا در فسادهای ناجورمی افتیم وغفلت میکینم وآن گاه جوان انقلابی ما این موضوعات را به انقلاب ربط می دهد.
وی گفت: در حالی که اثرونتیجه انقلاب این است که اگر کسی علی رغم این که خدماتی دارد وخطایی کرده است حال می خواهد برادر رئیس جمهور یا شخص دیگری باشد دراین نظام به راحتی پرونده تشکیل وبرخورد با فسادهارا صادقانه انجام میدهد.
نماینده مردم قاینات وزیرکوه گفت:جوان انقلابی روحیه تعهد دارد وبرای موفقیت بیشتردر مسیر انقلاب تلاش می کند واین فرد در هرفضایی که قراربگیرد موفق است
وی تصریح کرد؛روحیه انقلابی را این فرد در خود پرورش داده است که به پشت ومیز وجناح وقبیله وتفکرش وابسته نباشد وهر جایی که موفقیت هایی در نظام انجام شده است با روحیه انقلابی بوده است واگر اینک می بینیم برخی از افراد که سوابق انقلابی خوبی هم داشته اند وحال پرونده های قطوری در قوه قضائیه برایشان تشکیل می شود علت این است که از روحیه انقلابی فاصله گرفته اند.
وی به مسائل مطرح شده توسط دانشجویان اشاره کرد وگفت: بخشی که مربوط ما می شود قصورات آن را می پذیریم ودرست است وقتی که اشتغال زیاد می شود دسترسی کم می شود اما دفتر ما به روی همه دانشجویان باز است وپیشنهاد رابط دانشجویی را می پذیرم ودر موقعیت های مناسب برای شنیدن نقطه نظرات دانشجویان وقت می گذاریم
فلاحتی به موضوع زلزله ومسئله توتال که به خصوص در زلزله اخیر نیز بهره برداری سیاسی نیز از آن شد گفت: تعبیرمن برای این موضوعات که حتی در حوزه انتخابی ما هم صادق است این است که هر جا افراد با غلظت وارد کار سیاسی می شوند بدانید هنر کار اجرایی وعمرانی ندارند .
وی افزود:هرجادیدید فضاهای سیاسی از هر جناحی که می خواهد باشد، تند شد بدانید از زیر کار در می روند .
فلاحتی بااشاره به موضوع زلزله کرمانشاه وسیاسی کردن مسکن مهر گفت:به اذعان اداره کل راه وشهر سازی کرمانشاه فقط یک خانه از مسکن مهر مشکل دار شده است ودونفر فوتی داشته است وبقیه فقط در حد شکستن پنجره بوده است وحال آقایان به مسکن مهر دشنام می دهند چرا؟؟به دلیل این که کسی از آنها سوال نکند مابقی ساختمان ها که خسارت دید ساخت که بوده است؟ ساختمان بیمارستانی که ۸ماه پیش افتتاح شده وکاملاتخریب شد ساخت که بوده است؟ واینها می خواهند که از زیر پاسخ شانه خالی کنند.
کسی سوال نکند که بااین رکود بازار وبالارفتن اجاره ها ،اصلا مسکن مهر هم بد! حال شما در این چند سال چه کاری برای مسکن مهر داشته اید؟
وی ادامه داد:آنهایی که از زیر کار می خواهند در بروند یک حرفی می نزند وفضا را آلوده می کنند وبعد هم به سراغ کار خودش می روند.
نماینده مردم قاینات وزیرکوه درپاسخ به سوال دانشجوی دانشگاه بزرگمهر برای فولاد وراه آهن گفت:یک نماینده تنها می تواند قول یک پیگیری جدی برای یک موضوع را بدهد وبعد هم گزارش خودرا ارائه دهد ویکی از موضوعات مطرح شده مسئله فولاد قاین است که متاسفانه علی رغم پیگیری هاو این که بخش خصوصی هم وارد شده بود اما عملکردبسیار ضعیف بود واز طریق وزارت صنعت ومعدن بارها ورود پیدا کردم وشفاها وکتبا تذکراتی داده شد ودر بازدید اخیر مشکلات گفته شد وتحرکی ایجاد شده است وامیدواریم به نحوی مدیریت شود که بر اساس قولی که ۲سال پیش دادند ومی خواست این پروژه افتتاح شود در پایان دولت دوازدهم حداقل شاهد افتتاح آن باشیم.
وی در خصوص موضوع راه آهن نیز گفت:مسیر همان مسیر کارشناسی شده قبلی است وبه مناقصه هم رفته است وکاملا روشن واز مسیر کال شور،خضری دشت بیاض،قاین وبیرجند خواهد بودوموضوع انحرافی که در فضای مجازی مطرح است بحث آنتنی است که در فردوس انجام می شود وهیچ ربطی به این مسیر ندارد.
فلاحتی در خصوص مسائل ومشکلات دانشگاههاکه توسط دانشجویان مطرح شد، گفت: اگر در داخل دانشگاهها ومشکلات صنفی وجود دارد به دلیل سلایق مدیریتی است که یک مجموعه ای را با نشاط وخوب وپویا می کند ویا ضعیف وخمیده وناراست می کند واگر این مسائل وجود داشته باشد خود دانشگاه را فلج می کند
وی در خصوص دانشکده پرستاری گفت:یک سری رایزنی هایی را انجام داده ایم وقول صد در صد نمی دهم ولی تلاش ما این است که در بودجه ۹۷بتوانیم اعتباراتی برای ساختمان دانشکده پرستاری قاین در نظر گرفته شود
نماینده مردم قاینات وزیرکوه در خصوص نداشتن یک کتاب فروشی به روز در شهرستان گفت: حاضریم خود دانشجویان وارد گود شوند وما وام هم به آنها می دهیم وپیگیری برای خرید کتاب با قیمت مناسب را هم انجام می دهیم تا یک کتابفروشی در شان دانشجویان در شهرستان راه اندازی شود
فلاحتی در خصوص بودجه دانشگاهها ونظارت بر دانشگاهها گفت: سال آینده بودجه واعتبارات براساس عملکردی خواهد بود ونظارت هم بیشتر خواهد شد.
وی در خصوص اعتراض دانشجویان که اساتید کلاس را جناح بندی می کنند گفت:این حرکات برای اساتید بچه گانه است واستادی که شیوه علمی را در کلاس با تقسیم بندی سیاسی وجناحی پیش می برد آدم بی سوادی است ودر این زمینه مسئول دانشگاه باید پاسخگو باشد .
فلاحتی گفت: اگر مسائل به صورت تحلیل در کلاس بیان شود وعلمی است حرفی نیست اما اگر همان طور که دانشجویان بیان می کنند بحث جناحی وتقسیم کلاس به جناح وجناح بندی است قطعا بایستی دراین زمینه با اساتید برخورد شود.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا