سیاسی

کرسی آزاد اندیشی بمناسبت سالروز وحدت حوزه و دانشگاه در قاین+ تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، روز گذشته به مناسبت ۲۷ آذر سالروز وحدت حوزه و دانشگاه ،کرسی آزاد اندیشی با حضور جمعی از دانشجویان و طلاب حوزه های علمیه قاین در محل مدرسه علمیه جعفریه قدیمه قاین برگزار شد.
دراین برنامه نمایندگان حوزه های علمیه و دانشگاه های شهرستان به ارائه نظرات و دیدگاهشان به مسئله وحدت و دانشگاه و عوامل تحکیم آن پرداختند.
درابتدای مراسم حجت الاسلام والمسلمین ابطحی مقدم مدیریت مدرسه علمیه جعفریه قاین با تبریک سالروز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: برای رسیدن تمدن اسلامی وحدت حوزه و دانشگاه ضروری است.
وی مسئله وحدت را به اتحاد جسم و روح در سلامتی انسان تشبیه کرد و گفت: برای رسیدن به سعادت علاوه بر مباحث علمی باید مبانی دین هم ضمیمه آن گردد.
درادامه جلسه حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین بیان این نکته:که منشا اختلاف حوزه و دانشگاه از کجا نشات گرفته است، پرداخت و گفت:منشا این اختلاف که سوغات دانشگاه غرب بوده است به هفت قرن پیش بر می گرددکه درآن زمان بزرگان مسیح اعتقادبراین داشتند که هر فردی باید دریک زمینه ای فعالیت کند لذا اعتقاد داشتند که شخصی که دانشمند علوم ریاضی یا علوم فیزیک و…هست این شخص فقط در زمینه ی همان علمی که فعالیت می کند ورود پیدا کند و ورود چنین شخصی به مسائل دیگر از قبیل علوم دینی و فلسفی و…ممنوع می باشد.
امام جمعه قاین در ادامه افزود:انصاف قضیه این است که همین غربی ها در علوم تجربی شاید چندین سال از ما پیشی گرفتند ولی در مسائل دین وشاکله خانواده این ها عقب افتادند و شاید مبانی دین و عواطف خود را فدای مسائل علوم تجربی کردند و خودشان به این نتیجه رسیدند که عصر الان عصر دین ایمان و عواطف می باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهارکرد: در دانشگاه علاوه بر جو علمی باید مبانی دین هم تبیین شودو در حوزه های علمیه علاوه بر مبانی دین و تقدسات نسبت به پیشرفت های علمی با امورات جامعه توجه ویژه انجام گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا