سیاسی

کدام یک از دیدارهای دکتر هروی برای قاینات نتیجه بخش خواهد بود؟

به گزارش نسیم قائن ، دکتر هروی نماینده شهرستان های قاینات وزیرکوه در نشستی که با وزیر بهداشت ودرمان داشت به بیان مشکلات حوزه بهداشتی شهرستان های قاین وزیرکوه پرداخت .
نماینده قاینات وزیرکوه گفت:در این جلسه با بیان شکایات عدیده مردم حوزه انتخابیه در عرصه درمان ، کمبود نیروی متخصص، توسعه فضای بیمارستان های جدید و تکمیل و گسترش مجتمع آموزش عالی سلامت قاینات، خواستار رسیدگی عاجل به موارد مطروحه شدم و آقای دکتر هاشمی ضمن قبول تمامی دلایل و مستندات اینجانب، دستور رسیدگی لازم را صادر نمودند.
ایشان ضمن عرض ارادت به مردم خونگرم و مهربان قاینات و زیرکوه، از قصور بوجود آمده پوزش طلبیده و دستور رسیدگی به وضع متخصص مورد نیاز در منطقه، بررسی امکان احداث یک بیمارستان جدید در زیرکوه و همچنین احداث بیمارستان ۹۶ تختخوابی دیگری در قاین، تکمیل دوره ها و رشته های پزشکی در مجتمع آموزش عالی سلامت قاینات را دادند.
دکترهروی افزود:امیدوارم با پیگیری هایی که به عمل خواهد آمد شاهد رفع نواقص و مشکلات در این زمینه باشیم.
درنشست دیگرنیزکه با وزیر صنعت ومعدن صورت گرفت دکتر هروی جهت گره گشایی و مرتفع نمودن مشکلات برسر راه و آغاز به کار این کارخانه مسائلی را بیان نمود و همزمان تماس وزیر محترم صنعت با برخی از معاونان ومشاوران نیز موضوعات را جدی تر نمود .
نماینده قاینات وزیرکوه گفت:از ماههای گذشته با توافق صورت گرفته با صنایع و سرمایه گذاران کشور چین ،فاینانس این کارخانه نیز باز شده و بانک صنعت و معدن به صورت جدی وارد کار شده است. تلاش برای ورود بخش خصوصی نیز به نتیجه رسیده است و سرمایه گذاران جدیدی اعلام آمادگی نموده اند.
آقای وزیر اشاره کردند که متاسفانه کار بسیار کند پیش رفته است لیکن از یکسال گذشته کلید حرکت زده شده و طی ماههای آینده بخش اول آن یعنی بخش احیاء راه اندازی خواهد شد ، بخش دوم یعنی ذوب هم که بیش از نیمی از پروژه را در بر می گیرد پس از آن راه اندازی خواهد گردید.
وی ضمن تشکر از پیگیریهای بعمل آمده تا کنون ، ازهمراهی مسوٌلان محلی ومردم منطقه کمال امتنان را ابراز داشت وافزود: امیدوارم با توجه به اعتبارات اتخاذ شده ، در ماههای آینده شاهد راه اندازی بخش احیاء باشیم .
نشست دیگر دکتر هروی با دکتر نصیر احمد نور سفیر افغانستان در ایران پیرامون گمرک یزدان بود .دراین دیدار که با استقبال کاملا صمیمانه و محبت آمیز آغاز شد، در فضایی از همدلی و دوستی در راستای تقویت روابط فیمابین افغانستان و جمهوری اسلامی ایران به ویژه پیرامون روابط مرزی دو کشور و راه های مواصلاتی و ترانزیتی گمرکی و بازارچه ها سخن گفته شد.
آغاز دولت تازه در افغانستان می طلبد تا روابط مرزی طرفین بررسی و راهکارهای تازه در تقویت و توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی و سیاسی مطرح شود. از اینرو ضمن تاکید مجدد بر روابط دوستانه میان دو کشور همزبان، بر گسترش راه های تجاری و اقتصادی تاکید شد. محور مباحث گفتگو در این جلسه پیرامون راه های توسعه مواصلات مرزی و گسترش روابط اقتصادی در مرزهای شرقی ایران و توسعه مراکز گمرکی در مرز های مشترک بود. در این راستا رونق دوباره بازارچه یزدان و تبدیل به یک گمرک فعال از دیگر موارد و خواسته های مشترک دو طرف بود.
براساس این توافق اولیه ، مقرر شد تا سفیر محترم افغانستان پیگیری های داخلی کشورش ونماینده قاینات وزیرکوه نیز پیگیری های داخلی در وزارت خانه ها و دستگاه های ذیربط را انجام دهد تا انشالله به زودی با توجه به تلاش های ارزنده و پیگیری استاندار پرتلاش خراسان جنوبی، در این عرصه توفیق رونق و گشایش مجدد حاصل گردد.
مردم شهرستان های قاینات وزیرکوه همچنان چشم امیدواری به سمت افرادی دوخته اند تا شاید بزرگترین مشکلشان که مشکل درمانی در شهرستان است حل وفصل شود وهمچنین با راه اندازی کارخانه فولاد وسروسامان گرفتن گمرک یزدان زمینه اشتغال جوانان این دیار نیز فراهم گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا