سیاسی

کت‌ سیاسی را پشت در جلسات آویزان کنید!/ بیرجند و قاین باید در لیست مناطق کمتر توسعه یافته قرار گیرد

به گزارش نسیم قائن ، دکتر محمد مهدی مروج الشریعه امروز (۱۸ آذر) در شورای برنامه ریزی و توسعه استان با بیان اینکه راه آهن جزو پروژه های زیرساختی و مهم خراسان جنوبی است، اظهار داشت: یک بار هم شده باید برای همیشه هر آنچه را که داریم؛ بگذاریم و این پروژه را شروع کنیم تا بعد بتوانیم سرمایه خارجی برای ادامه روند جذب کنیم.
وی با اشاره به تصویب ۲۰ میلیارد تومان در شورای برنامه ریزی و توسعه استان برای این پروژه گفت: حق این استان نیست که تنها ۲۰ میلیارد تومان برای راه آهن بگذاریم اما چاره ای نیست؛ چراکه با همین اعتبار می توان زمینه سرمایه گذاری خارجی را فراهم کرد.
مقام عالی دولت در استان نبود زیرساخت های مناسب مانند پروازهای منظم و دائمی و راه آهن را از دافعه های موجود بر سر راه سرمایه گذاری در استان دانست و افزود: سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف استان، بدون وجود راه آهن قبول نمی کنند و یا به سختی این کار امکان پذیر است.
مروج الشریعه با بیان اینکه معادن نهبندان فرصت خوبی برای سرمایه گذاری است اما هنوز زیرساخت های جزئی مانند پست برق ندارد، گفت: برای راه اندازی پست برق معادن نهبندان که ۷۰ کیلومتر خط انتقال دارد، ۲۵ میلیارد اعتبار لازم است.
وی افزود: برای این موضوع یک تفاهم نامه با شرکت برق استان خراسان رضوی امضا شده است که قرار شده برای انتقال برق به معادن نهبندان کمک کنند تا این موضوع حل شود.
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه باید به دفتر مقام معظم رهبری گزارش دهیم که بعد از ۱۸ سال برای توسعه نهبندان چه کرده ایم، افزود: قرار است یک تیمی از تهران برای بررسی این موضوع به منطقه بیایند.
مروج الشریعه با اشاره به اینکه همه مسئولان باید برای پیشرفت استان «کت‌های» سیاسی را پشت در جلسات شورا آویزان کنند و بعد از جلسه بپوشند، گفت: باید با اتحاد و همدلی تنها برای توسعه استان کار کنیم.
وی با بیان اینکه فلسفه ما در این جلسات خدمت به مردم است، تصریح کرد: وقتی همه در شورای برنامه ریزی پشت یک میز جمع می شویم باید با همه وجود برای خدمت به مردم کار کنیم.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه باید بیرجند و قاین جزو شهرهای کمتر توسعه یافته کشور محسوب شود، افزود: این دو شهر باید مانند سابق جزو مناطق محروم کشور محسوب شود تا از ۱۷ امتیار قانون مناطق کمتر توسعه یافته برخوردار شود.
شبستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا