اخباراسلایدر بزرگشهرستان

کتابخانه مرکزی قاین همچنان در پیچ و تاب اعتبارات/اداره کل نوسازی مدارس هم کاری از پیش نبرد

به گزارش نسیم قاین،ششمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی قاین در محل کتابخانه شهید بهشتی برگزار شد.

مددی مسئول نهاد کتابخانه های عمومی قاین با بیان این که ۱۸ باب کتابخانه در شهرستان قاینات داریم گفت: از این تعداد ۱۴ کتابخانه مستقیم زیر نظر نهاد کتابخانه های عمومی است که به لحاظ تعداد کتابخانه جایگاه اول استان را داریم.

وی درادامه گفت:فرمانداری شهرستان مبلغ سه میلیارد و نهصد میلیون تومان برای ارتقای شاخصه های کتابخانه ای در سال جاری تصویب نموده است که در صورت تخصیص این مبلغ رشد چشمگیری در این حوزه رخ می دهد.

مددی با بیان اینکه ۴ پروژه فعال در شهرستان داریم که در شهرقاین، اسفدن، آرین شهر و روستای کرغند در حال اجراست و درصورت انجام و بهره برداری از این تعداد پروژه؛  ۳۶۲۰ مترمربع به سطح زیربنای کتابخانه های عمومی افزوده خواهد شد.

مددی اعتبار مورد نیاز پروژه کتابخانه مرکزی را بین ۸ تا ۱۰ میلیارد تومان برآورد نمود و گفت: برای بهره برداری از این پروژه بزرگ فرهنگی نیازمند توجه و عنایت ویژه مسولین شهرستان، استان و کشور هستیم.

 

براتی معاون فرماندار راه حل مشکل پروژه های کتابخانه های عمومی را تعامل با خیرین و استفاده از ظرفیت های آنان برشمرد.

معاون سیاسی فرماندار قاین ادامه داد: با اعتبارات قطره چکانی این پروژه تکمیل نخواهد شد و نیازمند همکاری خیرین برای تکمیل آن هستیم.

وی از نشست ویژه مسولان ارشد شهرستان به منظور گره گشایی پروژه کتابخانه مرکزی قاین خبر داد و گفت: امیدواریم با همراهی و مساعدت مسولین و خیرین بزرگوار مشکل تامین اعتبار پروژه کتابخانه مرکزی قاین مرتفع گردد.

 

کتابخانه مرکزی قاین در سفر اول هیئت دولت نهم به قاینات مصوب و سال ۸۸ زمینی به مساحت ۴ هزار متر مربع توسط خیران، شهرداری و شورای اسلامی قاین برای شروع این پروژه تامین شد.
عملیات اجرایی این پروژه از سال ۸۹ در حاشیه بولوار بامشاد قاینی با اعتبار اولیه ۱۸ میلیارد ریال آغاز شد تا دومین شهرستان استان از نظر جمعیتی نیز، از یک فضای مناسب کتابخانه ای بهره مند شود.
هر چند بر اساس برنامه زمان بندی شده قرار بود این پروژه از زمان شروع طی سه سال به بهره برداری برسد اما با گذشت حدود ۱۲سال  و پیشرفت ۵۰ درصدی زمان بهره برداری همچنان در هاله ای از ابهام است و به نظر می رسد با روند کند تخصیص اعتبار زمان دقیقی برای اتمام آن نمی توان اعلام کرد.

 

این کتابخانه در حال حاضر به اداره کل نوسازی مدارس واگذار شده است و از سوی این نهاد هم برای تکمیل آن اقدام خاصی صورت نگرفته است و روز به روز به جای پیشرفت ،شاهد فرسودگی و پسرفت آن هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا