اخباراسلایدر بزرگشهرستان

کاهش ۸/۳ درصدی ولادت /صدور بیش از ۵۱ هزا رو ۵۰۰ شناسنامه مکانیزه در قاینات

به گزارش نسیم قاین:علی وجدی رئیس اداره ثبت احوال شهرستان قاینات دردومین جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال شهرستان که در محل سالن پیامبر اعظم(ص) فرمانداری قاین برگزار شد گفت: در ۹ ماهه سال امسال ۱۲۷۴ واقعه تولد در شهرستان قاینات به ثبت رسیده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۱۳۹۰ واقعه بوده است  ۸و۳ دهم درصد کاهش داشته است.

وجدی افزود: از این تعداد ۷۷۲ واقعه شهری و ۵۰۲ واقعه روستایی بوده است.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان قاینات با بیان این که از میزان ولادتهای سال جاری ۶۸۴ ثبت ولادت برای پسران و ۵۹۰ واقعه برای دختران بوده است گفت: از این تعداد ۱۰ مورد دو قلوزایی و ۱ مورد سه قلو زایی به ثبت رسیده است.

 

وجدی در ادامه با اشاره به ثبت ۵۳۶ واقعه وفات در ۹ ماهه امسال گفت: در مدت مشابه سال گذشته نیز ۴۹۹ واقعه به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷و۴ دهم  درصد افزایش داشته است.

وی افزود: از این تعداد ۲۱۱ واقعه شهری و ۳۲۵ واقعه روستایی بوده است که ۳۰۰ واقعه مربوط به مردان و ۲۳۶ واقعه فوت زنان به ثبت رسیده است.

رئیس اداره ثبت احوال قاینات نیز از ثبت ۸۵۸ واقعه ازدواج در ۹ ماهه امسال خبر داد و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

وی میزان ثبت طلاق را نیز ۱۵۳ واقعه عنوان کرد و گفت: خوشبختانه  نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد کاهش طلاق به ثبت رسیده است.

 

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان قاینات در ادامه به فراوانی نام ها  نیز اشاره داشت و گفت: در ۹ ماهه امسال اسامی امیرعلی ،امیرحسین،ابوالفضل،محمد و علی بیشترین فراوانی در بین پسران و اسامی فاطمه،زهرا،ریحانه ،فاطمه زهرا و حلما در بین دختران داشته است.

 

وجدی بیان داشت: در شهرستان قاینات ۹۰ هزا رو ۶۷۴ نفراز افراد بالای ۱۵ سال واجد شرایط شناسنامه مکانیزه هستند که از ابتدای شروع طرح تا پایان آذرماه ۵۱هزا رو ۵۱۳ فقره شناسنامه صادرشده است .

وی از همه واجدین شرایط خواست تا هرچه سریعتر نسبت به تعویض شناسنامه های خود اقدام کنند.

رئیس اداره ثبت احوال قاین همچنین از اخذ درخواست و صدور ۸۳ هزارو ۱۷۲ فقره کارت هوشمند ملی از ابتدای طرح در شهرستان قاینات خبر داد و گفت: ۹۱ و ۷ دهم درصد واجدین شرایط برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام کرده اند و۷ هزار و ۵۰۲ نفر دیگر هنوزبرای  کارت هوشمند ملی اقدام نکرده اند.

 

محمد کریمی فرماندار قاین نیز دراین جلسه با تاکید بر اینکه کارایی کارت هوشمند باید بالا برود تا مردم اهمیت آن را درک کنند و این کارت به عنوان یک منبع خدماتی باشد گفت: مدیران شهرستان نیز به خصوص آموزش و پرورش باید واجدین شرایط  را برای دریافت شناسنامه مکانیزه نیز راهنمایی و به گونه ای برنامه ریزی شود که در یک فصل خاص فقط برای مکانیزه کردن شناسنامه اقدام نشود و این در طول سال  باشد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا