سیاسی

کاهش ۳۰ درصدی اعتبارات سال۹۷/ نیازمند مدیران همسو با برنامه ها و سیاست های دولت هستیم

به گزارش نسیم قائن ، مشیرالحق عابدی فرماندار قاینات در جلسه شورای اداری شهرستان قاین اظهارکرد: ریاست محترم جمهور در اردیبهشت ماه ۹۶ منشوری تحت عنوان (( دوباره ایران))، مطرح کردند که مشتمل بر ده بخش می باشد که کلیه امورات مرتبط با کشور و دستورات اجرایی در آن گنجانده شده است. لذا مدیران دستگاه های اجرایی می توانند با مطالعه این منشور به آنچه که دولت در برنامه ریزی های ۴ سال آتی( بعد از ۹۶) لحاظ کرده؛ دست پیدا کنند. چون این منشور نصب العینی برای رسیدن به مقاصد و اهداف دولت تدبیر و امید در استان و به تبع آن در شهرستان در حوزه های مختلف خواهد بود.
وی با بیان این که شناسنامه سیاسی و امنیتی و فرهنگی واجتماعی و اقتصادی شهرستان توسط معاونین آماده شده است گفت: بر اساس این شناسنامه ها اگر بخواهیم کاری برای شهرستان انجام دهیم اقدامات بر اساس واقعیت خواهد بود نه آرمان گرایی.
عابدی در رابطه با منشور سیاسی و گفتگوی دولت و مردم نیز، بیان داشت: این منشور در ۰۲/۱۲/۹۶ توسط وزیر محترم کشور ابلاغ شدواین امر اقدامی است در جهت اتحاد فی مابین تمام احزاب و گروه های سیاسی، لذا اگر ادعای توسعه داریم؛ همه بایستی دست در دست همدیگر دهیم و توسعه را که امری درون زاست؛ با برنامه ریزی شروع کنیم.
فرماندار قاینات در ادامه با اشاره به برخی از مسائل و مشکلات در شهرستان گفت: از ۱۷۲ روستای شهرستان ، ۱۳۳ روستا از طریق ۱۶ مجتمع آبرسانی تأمین آب شرب آنان انجام می شودو ۳۳ روستا بصورت سیار آبرسانی می شود.
وی با اشاره به شهرک صنعتی قاین گفت: از ۲۷ واحد صنعتی در شهرک صنعتی ۱۲ واحد فعال، ۷ واحد نیمه فعال و تعداد ۸ واحد صنعتی تعطیل است که نیاز مند تأمین اعتبارات لازم به جهت رفع این مشکلات می باشد.
وی اولویت های کاری خود را حل مشکلات پیش روی شهرستان برشمرد و گفت:درشهرستان قاینات ظرفیت ها و قابلیت های سرمایه گذاری بسیار خوبی وجود دارد.
وی افزود: تابلوی سرمایه گذاری شهرستان آماده شده است و لذا ما نیازمند مدیران همسو با برنامه ها و سیاست های دولت هستیم تا از این ظرفیت ها در راستای ایجاد اشتغال پایدار و بهبود معیشت و اقتصاد خانواده ها و رونق واحد های صنعتی در شهرستان بخوبی استفاده نمایند.
مقام عالی دولت در قسمتی از سخنان خود، تصریح کرد: مجلس محترم اذعان دارد که دولت تدبیر و امید علی رغم کمبود اعتبارات با تمام توان در راستای حل مشکلات مردم در حوزه های مختلف قدم برداشته و برمی دارد و در سال ۹۶ هیچ کم کاری صورت نگرفته است.
وی به کاهش ۳۰ درصدی اعتبارات سال ۹۷ اشاره کرد و گفت:براساس توضیحاتی که نماینده محترم مجلس دادند امید آن داریم که تخصیصش بیشتر از تخصیص سال ۹۶ باشد.
عابدی خطاب به اعضای شورای اداری، تأکید کرد: خرده فرهنگ های بازدارنده را کنار بگذارید و همه در جهت ایجاد وحدت، همدلی و همگرائی بین نیرو های توانمند از هر گروه و جناحی که می خواهند باشند ارتباط برقرار کنید و در راستای توسعه و عمران شهرستان اقدام نمایید.
وی ادامه داد: ریل گذاری برای توسعه کشور آماده است و همکاری نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و دولت تدبیر و امید با هم می تواند این ریل گذاری را به سرانجام و قطار توسعه را به سرمنزل مقصود برساند.
فرماندار قاین در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر حمایت از توان داخلی شهرستان گفت: ادارات و دستگاههای اجرایی موظف هستند کلیه خرید های خود را از داخل شهرستان تامین کنند والبته این به معنای تهیه جنس بی کیفیت و انحصار طلبی از بازاریان شهرستان نخواهد بود.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا