سیاسی

کاهش ۲۴ درصدی درآمدهای مالیاتی در خراسان‌جنوبی

به گزارش نسیم قائن ، مهدی نباتی صبح امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی اظهار داشت: دولت امروز دچار مشکلات مسائل مالیاتی است.
وی با بیان اینکه برخی از مشکلات در خصوص درآمدها در کشور وجود دارد، گفت: درآمدهای دولت از طریق نفت کمرنگ شده و تمرکز دولت برروی درآمدهای مالیاتی است‌.
مدیرکل امورمالیاتی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه مشکلات خشکسالی و اقتصادی در استان مشهود است، افزود: در تلاش هستیم با تعامل مناسب با مردم مالیات حق را دریافت کنیم.
نباتی تصریح کرد: دیدگاه مذهبی و قرآنی نسبت به مالیات وجود دارد و تا جایی که بتوانیم با مردم مدارا خواهیم کرد.
وی ادامه داد: نباید به مردم فشار بیاوریم چرا که شاید وضعیت اقتصادی مناسبی وجود نداشته باشد و نمی‌خواهیم صنعتگران و تولیدکنندگان دچار چالش و مشکل شوند.
مدیرکل امور مالیاتی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه باید طوری عمل کنیم که نه مردم و نه امور مالیاتی دچار مشکل شوند، خاطرنشان کرد: درآمدهای مالیاتی استان به دلیل سقف معافیت‌های مالیاتی نسبت به سال گذشته حدود ۲۴ درصد کاهش داشته است.
نباتی اظهار کرد: در مناطق توسعه‌نیافته مانند خراسان‌جنوبی درآمدها به معافیت خورده است و مردم به علت مشکلات اقتصادی نتوانستند مالیات را به موقع پرداخت کنند و بسیاری از مردم به صورت اقساطی این مالیات‌ها را پرداخت می‌کنند.
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا