سیاسی

کاهش ولادت در شهرستان قاینات/ثبت۱۳۹۴ واقعه تولد در ۹ ماهه امسال

به گزارش نسیم قائن ، رجب زاده رئیس ثبت احوال شهرستان قاینات در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی قاینات با بیان این که پایه و اساس تمامی برنامه ریزی های بلند مدت و کوتاه مدت در عرصه های مختلف آمار و اطلاعات صحیح و وقایع جمعیتی می باشد گفت: اداره ثبت احوال دراین راستا نقش بسیار مهمی را ایفا کرده است.
رئیس ثبت احوال شهرستان قاین با بیان اینکه در ۹ ماهه امسال هزار و۳۹۴ ولادت در شهرستان به ثبت رسیده است، گفت: در مقایسه با پارسال میزان ولادت ۱۰/۶ (ده و شش)دهم در صد کاهش داشته است.
وی افزود: ازکل ولادت‌های به ثبت رسیده ۷۲۳ واقعه دختر و ۶۸۱ واقعه پسر بوده است.
رئیس ثبت احوال قاینات اضافه کرد: ۷۹۳ واقعه ولادت شهری و ۶۰۱ واقعه روستایی بوده است.
رجب زاده گفت: بیشترین فرزندآوری در این مدت مربوط به گروه سنی ۳۴ تا ۳۰ بوده است.
رئیس ثبت احوال شهرستان قاین با بیان اینکه در ۹ ماهه امسال ۳۹۶واقعه فوت به ثبت رسیده است گفت: این میزان نسبت به سال گذشته ۲/۹(دو ونه ) دهم درصد افزایش یافته است
رئیس ثبت احوال شهرستان قاین با بیان اینکه در۹ ماهه امسال۶۹۹ مورد ازدواج به ثبت رسیده است افزود:۵/۴(پنج و چهار)دهم درصد کاهش ازدواج در شهرستان داشته ایم.
وی از افزایش میزان طلاق در ۹ ماهه امسال دراین شهرستان نیز خبر داد.
رجب زاده فراوانی نام ها در بین پسران را امیر علی،ابوالفضل،محمد جواد،امیرحسین،محمد حسین و حسین و در بین دختران فاطمه،فاطمه زهرا،زهرا،حلما،یسنی و زینب ذکر کرد.
رئیس اداره ثبت احوال شهرستان قاینات در ادامه با اشاره به صدور شناسنامه مکانیزه درشهرستان گفت:تا پایان آذر ماه امسال ۳۸۵۳۸ فقره شناسنامه مکانیزه صادر شده است.
وی میزان شناسنامه های صادره در ۹ ماهه امسال را ۴۱۸۴ فقره ذکر کرد.
رجب زاده در ادامه بیان داشت: تا کنون ۷۱هزار و ۷۶۹ فقره کارت هوشمند صادر شده است و ۶۱۱۸۹ کارت به متقاضیان تحویل داده شده است.
وی با بیان این که ۸۲ درصد برای کارت هوشمند ثبت نام کرده اند گفت: در ۹ ماهه امسال نیز ۵۲۴۹ نفر برای کارت هوشمند ثبت نام کرده اند.

کریمی فرماندارقاین در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان ضمن تبریک سوم دی ماه سالروز ثبت احوال به تلاشگران این عرصه،بیان داشت: ثبت بموقع وقایع حیاتی، نقش بسزائی در تصمیم گیری و سیاست گذاری مسئولان در سطح کلان و خُرد کشور دارد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از مهمترین ناهنجاری های امروز کشور، افزایش طلاق می باشد؛ افزود: جدی گرفتن مشاوره های قبل از ازدواج بعنوان یک فرهنگ، تأثیر بسزائی در کاهش آسیب های اجتماعی از جمله،طلاق دارد.
کریمی در پایان، تصریح کرد: اگر مردم بپذیرند که با داشته هایشان قانع باشند و زندگی کنند و ازدواج های آسان و تیهه جهیزیه مناسب و در حد توان خانواده ها بعنوان یک فرهنگ در جامعه نهادینه شود؛ خیلی از موانع در مسیر زندگی ها مرتفع خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا