سیاسی

کاهش واقعه ولادت در قاینات /ثبت هزارو۱۲واقعه ولادت طی ۵ماه

به گزارش نسیم قائن ، رجب زاده رئیس اداره ثبت احوال شهرستان قاینات در جلسه هماهنگی وبرنامه ریزی ثبت وقایع شهرستان با بیان این که اداره ثبت احوال اداره ای است که تمام برنامه ریزی های کشور براساس آمار این اداره ثبت وضبط می شود گفت:مهم ترین پایگاه اطلاعاتی در اختیار ثبت احوال است وبه بیش از۱۲۰دستگاه فعال در جامعه خدمات رسانی می کند.
وی افزود:تعامل بسیار خوبی در بین مسئولین شهرستان با ثبت احوال وجود دارد وشهرستان قاینات در ثبت وقایع ولادت بالاتر از نرم استانی است.
وی در ادامه با ارائه گزارش هایی از ثبت وقایع حیاتی در شهرستان قاینات در ۵ماهه نخست امسال گفت:در ۵ماهه نخست امسال هزارو۱۲واقعه ولادت به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵/۲درصد کاهش داشته است.
رجب زاده با بیان این که از این تعداد ۵۴۷ نوزاد پسر و۴۶۵واقعه تولد نوزاد دختر به ثبت رسیده است گفت: ۶۰۹واقعه شهری و۴۰۳واقعه روستایی بوده است.
وی افزود: براساس آمار ثبت شده در مقابل هر۱۰۰واقعه تولد دختر حدود۱۱۸تولد پسر به ثبت رسیده است
رئیس اداره ثبت احوال قاین با بیان این که بیشتر فرزند آوری مادران در رده سنی ۲۵تا۲۹سال است گفت: در ۵ماهه سال جاری ۱۵مورد دوقلوزایی نیز در شهرستان به ثبت رسیده است.
وی اظهارداشت: ۹۹/۹درصد وقایع ولادت در شهرستان در مدت قانونی ۱۵روز ثبت شده است که این میزان۳دهم درصد از میانگین استانی بیشتر بوده است.
رجب زاده درادامه گفت: در سال جاری۲۲۹واقعه وفات تا پایان مرداد ماه به ثبت رسیده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش۳/۴ داشته است.
وی افزود:۹۸واقعه شهری و۱۳۱واقعه روستایی در وفات به ثبت رسیده است که در مقابل هر۱۰۰فوت زنان حدود ۱۱۶واقعه فوت مردان داشته ایم.
رئیس اداره ثبت احوال قاین گفت: در ۵ماهه امسال ۴۹۹واقعه ازدواج و۷۴واقعه طلاق در قاین ثبت شده است که از این میزان در واقعه ازدواج ۲۳۲مورد در مناطق شهری و۲۶۷مورد در مناطق روستایی وود رثبت طلاق نیز ۴۳واقعه شهری و۳۱ واقعه روستایی بوده است.
وی در ادامه در خصوص فراوانی اسم ها گفت: در گروه پسران امیرعلی ،ابوالفضل،علی،محمد مهدی،حسین ودر گروه دختران،فاطمه زهرا،نازنین زهرا،فاطمه،زهرا بیشترین فراوانی نام رادر قاینات رادارند
رئیس اداره ثبت احوال شهرستان قاینات در بخش پایانی سخنان خود گفت:اعتبار کارتهای ملی تا پایان سال جاری به اتمام می رسد وکلیه شهروندان باید نسبت به تعویض کارت ملی خود اقدام کنند.
وی افزود:ازابتدای طرح کارت هوشمند ملی تا پایان مرداد سال جاری۱۷هزارو ۷۸۵کارت ملی اخذ شده است که از این تعداد ۱۶هزار و۶۲۴کارت هوشمند صادر شده است و۱۵هزارو۷۴۵مورد تحویل شده است.
رجب زاده افزود:از تیرما۱۳۸۹تا پایان مرداد امسال ۲۶هزارو۹۵۲ شناسنامه مکانیزه صادرشده است که ۱۲/۲شناسنامه های استان را شهرستان قاین به خود اختصاص داده است.
رئیس اداره ثبت احوال قاین در پایان خواستار اعتبارات بیشتر برای تعمیر وبازسازی اداره ثبت احوال قاین در جهت رفاه حال مراجعه کنندگان شد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا