سیاسی

کاهش نیروهای تخصصی در مدارس قاین/ اردوگاههای دانش آموزی قاین به بخش خصوصی واگذار می شود

به گزارش نسیم قائن ، نهمین جلسه شورای آموزش و پرورش قاین روز گذشته با حضور اعضای شورا در محل سالن فرمانداری قاین برگزار شد.
دراین جلسه سید احمد للهی مدیر آموزش و پرورش قاین با اشاره به کاهش نیروهای تخصصی در مدارس به خصوص در شهرستانهای بیرجند،قاین و طبس گفت: براساس دستور العمل ابلاغی سال گذشته ۵۲ نفر از نیروهای تخصصی مدارس سطح شهرستان کاهش داشته است و امسال نیز ۹۶ نیروی دیگر شامل مدیرآموزگار،معاون اجرایی و… در سطح مدارس کاهش خواهیم داشت.
للهی یکی دیگر از دغدغه های آموزش و پرورش شهرستان را برگزاری کلاس های مختلط در متوسطه دوم ذکر کرد و گفت: در سال های گذشته در متوسطه اول این مشکل بوده است و تا حدودی رفع شده است اما امسال با توجه به آمار دانش آموزی در برخی روستاها ۱۷ مدرسه زیر نرم هستند و کلاسها بایستی مختلط باشد.
مدیر آموزش و پرورش قاین پیشنهاد مدارس روستا محوری ویا حضور دانش اموزان در مدارس شبانه روزی سطح شهر را مطرح کرد.
امام جمعه قاین نیز در واکنش به این موضوع خواستار پیگیری جدی و برگزاری جلساتی با حضور ائمه جماعات،فرماندهان پایگاههای بسیج ،معتمدین روستاها در جهت هماهنگی در بین روستاهای نزدیک و تفکیک جنسیتی دانش اموزان شد .
وی بر آگاهی بخشی و اطلاع رسانی بر خانواده ها و راضی شدن والدین جهت حضور فرزندانشان در مدارس تجمیعی در روستاها ویا مدارس شبانه روزی سطح شهر تاکید کرد و گفت: جلسات هماهنگی با ریش سفیدان و معتمدین روستاها برگزار شود و خانواده ها نیز برای حضور فرزندانشان در مدارس شبانه روزی یا روستا محوری توجیه شوند.
یکی دیگر از مباحث مطرح شده در جلسه شورای آموزش و پرورش قاین بحث تعیین میزان مشارکت مردمی در مدارس هیئت امنایی بود که این میزان همان ۸۰۰ هزار تومان سال قبل به تصویب رسید و افزایش نیافت.
از دیگر موضوعات مطرح شده دراین جلسه بحث دریافت کمک هزینه مدارس از دانش اموزان بود که این میزان نیز برای کمک هزینه همان میزان ۱۰۰ هزار تومان سال گذشته برای مدارس و ۲۰۰ هزار تومان برای هنرستان های فنی و حرفه ای به تصویب رسید وکریمی فرماندار قاین تاکید کرد با توجه به وضعیت معیشتی مردم اجباری برای دریافت کمک هزینه نیست و مدیران بایستی در جذب خیرین تلاش بیشتری داشته باشند.
وی بر برگزاری جلسات مشورتی با خیرین و همچنین دعوت از خیرین در جلسات شورای آموزش و پرورش نیز تاکید داشت.
کریمی با بیان این که آموزش و پرورش خانه دوم ماست و وظیفه ای برای پول گرفتن از دانش اموزان نداریم اما نیاز مند کمک والدین هم هستیم گفت: خواهش ما از والدینی که توان مالی دارند این است که دراین مسیر ما را کمک و یاری کنند.
درادامه للهی به موضوع خصوصی سازی اردوگاههای ابرار و اردوگاه خضری دشت بیاض اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش آمادگی دارد تا اردوگاههای دانش آموزی را به بخش خصوصی واگذار نماید.
وی با واگذاری استخر شنای قاین به بخش خصوصی نیز مخالفت کرد.
کریمی فرماندار قاین در ادامه جلسه با بیان این که اوقات فراغت دانش اموزان باید جدی گرفته شود گفت: آموزش و پرورش ظرفیت های خوبی دارد ودر جهت غنی سازی اوقات فراغت بیشتر باید وقت گذاشته شود.
وی گفت: در حوزه بهسازی مدارس از ظرفیت بسیج و اردوهای جهادی استفاده شود.
کریمی از مدیر آموزش و پرورش خواست تا با ارائه گزارشی به نماینده مجلس و مجمع نمایندگان استان از آنها بخواهند که دولت را مجاب کنند که در نرم دانش آموزی بین مناطق کم برخوردار و برخوردار تفاوت قائل شوند .
کریمی به موضوع دانشگاه فرهنگیان نیز اشاره کرد و گفت: یکی از شروط موافقت دانشگاه فرهنگیان موافقت هیئت امنای استان به ریاست استاندار محترم بود که این موافقت اخذ و مهدی زاده ریاست دانشگاه فرهنگیان به عنوان متولی و پیگیری امورات بایستی پاسخگو باشد .
وی به سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان قاینات ومصوبات خوبی که برای آموزش و پرورش داشت اشاره کرد و گفت: دبستان پروین اعتصامی آرین شهر تا بهمن امسال باز سازی خواهد شد و مدرسه خیر ساز اسفشاد تا مهر ۹۹ نیز به پایان خواهد رسید.
وی از ساخت مدرسه ۶ کلاسه در نیمبلوک نیز خبر داد
فرماندار در پایان به تهیه لباس فرم دانش اموزان با ظرفیت های شهرستانی اشاره کرد و گفت: از ظرفیت تولیدی های شهرستان برای دوخت لباس فرم مدارس استفاده شود.
للهی مدیر اموزش و پرورش قاین در این زمینه گفت: امسال تغییری در رنگ لباس فرم مدارس نخواهیم داشت
وی ادامه داد: طبق مصوبه شورای آموزش و پرورش استان سازمان دانش آموزی به عنوان ناظر با کارگاههای دوخت قرار داد خواهند بست و قیمت هر دست لباس نیز مشخص و برابر مصوبه ابلاغی خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا