اخبارشهرستان

کانون طلاب جمعیت هلال احمر قاینات افتتاح شد

امام جمعه خضری دشت بیاض قائنات گفت: با توجه به حادثه خیزی بخش نیمبلوک خواستار ارتقای بیشتر خدمات هلال احمر هستیم.

به گزارش نسیم قاین،طی مراسمی با حضور جمعی از مسئولان، کانون طلاب جمعیت هلال احمر در مدرسه علمیه جعفریه قاین و مدرسه علمیه امام محمد باقر(ع) شهر خضری دشت بیاض افتتاح شد.

حجت الاسلام «درویشی»، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در  این مراسم بیان کرد: کانون های طلاب هلال احمر در مدارس علمیه با هدف آشنایی طلاب با مباحث امدادی در حوادث، گسترش روحیه بشر دوستی، کمک به همنوع، تبیین مسائل شرعی در حوادث و انجام خدمات فرهنگی ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه از طلاب خواستاریم جمعیت هلال احمر را در تحقق شعار هر خانواده یک امدادگر  را یاری کنند، افزود: علما و روحانیت می توانند با استفاده از ظرفیت تریبون های مختلف در انتقال بایدها و نباید های ایمنی در مواقع بحران، به خوبی ایفای نقش کنند.

«مجتبی اکبری»، رئیس جمعیت هلال احمر قاینات هم در این مراسم با بیان اینکه خوشبختانه امروز تعدادی از امدادگران و نجاتگران پایگاه های امدادی شهرستان قاینات از طلاب جوان حوزوی هستند، اظهار کرد: امید است تعامل بین هلال احمر و مدارس علمیه بیش از پیش افزایش یابد.

حجت الاسلام والمسلمین«محمدی»، امام جمعه خضری دشت بیاض هم در این مراسم خدمت در هلال احمر را باعث افتخار دانست و گفت: خدمات هلال احمر در حوادث مختلف استان و حتی کمک به دیگر استان ها قابل تحسین است.

وی ادامه داد: با توجه به حادثه خیزی بخش نیمبلوک خواستار ارتقای بیشتر خدمات هلال احمر هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا