سیاسی

کانون بازنشستگان تامین اجتماعی قاین به مساعدت مسئولان نیازمند است

به گزارش نسیم قائن ، کهن ترابی فرماندار قاین در همایش تجلیل از مستمری بگیران تأمین اجتماعی شهرستان قاینات اظهار داشت: تأمین اجتماعی یک مجموعه عریض و طویلی است که مأموریت های زیادی بر عهده دارد و همچنین اقشار مختلفی از مردم را تحت پوشش دارد.
وی افزود: هدف غایی حکومت و دستگاه های حاکمیتی، تأمین امنیت روحی و روانی و رفاه اجتماعی مردم از سنین کودکی، میان سالی و کهنسالی است که یکی از ایراداتی که وجود دارد؛ این است که عمدتا مستمری بگیران همیشه یک نگرانی از آینده دارند لذا وظیفه حاکمیت است که آینده را بگونه ای رقم بزند که بستر و زمینه رفاه کامل را برای اتباع خودش بوجود آورد.
مقام عالی دولت در شهرستان خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید با توجه به سیاست گذاری ها و برنامه هایی که از ابتدای کار داشته است؛ تلاش در جهت برقراری عدالت اجتماعی را در دستور کارش قرار داده است. لذا توزیع عادلانه امکانات و ثروت در بین تمام مناطق مختلف شهرستان و مردم، وظیفه حکومت است که در این راستا ما نیز از ابتدای خدمت تلاش نموده ایم به این امر توجه و اهتمام جدی و ویژه ای داشته باشیم و امکانات و اعتباراتی که وجود داشته است برابر نیاز واقعی و مطالبه مردم هر منطقه توزیع نماییم.
وی گفت: ما بایستی فرصت های برابر اجتماعی را برای همه اقشار جامعه فراهم نماییم که در این خصوص هم تلاش نموده ایم با نگاه یکسان و برابری نسبت به نقاط مختلف شهرستان داشته باشیم و سعی کردیم فرصت های برابر اجتماعی را برای همه مردم ایجاد نماییم.
فرماندار در پایان تأکید نمود: ما در شهرستان قاینات سرمایه های انسانی بسیار خوبی در حوزه های مختلف داریم که بایستی از این ظرفیت ها و همچنین از نیرو هایی که سال ها خدمت کردند و تجربیاتی کسب نموده اند؛ در شرایط کنونی از این تجربیات در مرتفع نمودن مسائل و مشکلات موجود استفاده نماییم و تلاش نماییم مردم را درگیر مسائل نموده و از مشارکت آنان در توسعه شهرستان به نحو مطلوبی استفاده نماییم.
خداپرست مسئول کانون بازنشستگان تامین اجتماعی قاین دراین جلسه با ارائه گزارشی از فعالیت های کانون بازنشستگان قاین گفت: از جمله پیگیری های این کانون پرداخت بیمه عمر به خانواده ۳۸نفر از متوفیان تامین اجتماعی به مبلغ ۱۱۴میلیون تومان بوده است .
وی افزود: متاسفانه ۴۱نفر از بازنشستگان مستمری بگیر تامین اجتماعی قاین از سال۹۳ تاکنون فوت کرده اند که پیگیر پرداخت بیمه به بقیه خانواده های متوفی نیز هستیم.
خداپرست گفت: تاکنون ۶۷نفر از بازنشستگان جهت دریافت وام قرض الحسنه ۱میلیون تومانی به بانک رفاه معرفی شده اند و۶۶نفرنیز از بازنشستگان به سفر عتبات عالیات اعزام شده اند .
وی از اعزام ۴۰نفر از بازنشستگان به سفر زیارتی سیاحتی مشهد مقدس در سال گذشته خبر داد وگفت: برنامه اعزام به سفرعتبات عالیات وسفرهای زیارتی در دستور کار کانون بازنشستگان نیز قراردارد.
مسئول کانون باز نشستگان تامین اجتماعی قاین از صدور ۳۸۶کارت منزلت ویژه بازنشستگان تامین اجتماعی قاین خبرداد.
وی بااشاره به خرید زمینی جهت ساخت ساختمان کانون بازنشستگان قاین به همت شهرداری وشورای شهربه مبلغ ۲۶میلیون تومان گفت: با توجه به این که کانون درآمدی هم ندارد واز بدو تاسیس نیز خانه به دوش بوده است لذا خواهشمندیم که مسئولین شهرستان واستان در جهت ساخت این ساختمان با کانون بازنشستگان همکاری داشته باشند.
راستی رئیس تامین اجتماعی قاین نیز در این جلسه با بیان اینکه برای ما وهمکارانمان خدمت به بازنشستگان افتخار بزرگی است گفت: بازنشستگان الگوی ارائه خدمت به مردم وگنجینه هایی هستند که ۳۰سال به مردم خدمت کرده اند.
وی گفت: تکریم بازنشستگان یکی از وظایف اصلی ماست واین مراسمات به پاس قدردانی بخشی از زحمات بازنشستگان برگزار می شود ووظیفه ماست که درچهارچوب قانون وموازین شرعی اسلام حق این قشرنیز پرداخت نماییم.
راستی افزود:سازمان تامین اجتماعی وابستگی درآمدی ندارد وازطریق حق بیمه ای که توسط افرادی همانند شما پرداخت می شود خدمات نیز ارائه می شود.
این مراسم به همت شرکت سیمان قاین وتامین اجتماعی وبه پاس قدر دانی از مستکری بگیران تامین اجتماعی قاین برگزار شدوهدایایی از سوی شرکت سیمان قاین به تعدادی از مستمری بگیران تامین اجتماعی اهداشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا