سیاسی

کاش مسئولین ما در موضوع برجام عجولانه کار نمی کردند/بد است که بگوییم بروید از کره شمالی یاد بگیرید

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی و با اشاره به رحلت حضرت خدیجه (س) گفت: حضرت خدیجه تمام هستی مادی خود را در طبق اخلاص تقدیم پیغمبر در راه گسترش اسلام هزینه کرد.
وی به شکست مفتضحانه اسرائیل وحمله به راهپیمایی در زندان بزرگ غزه اشاره کرد وگفت: اسرائیل دراین حمله با موشک هایی که از داخل همان زندان شلیک شد شکست خود را دید و اعلام آتش بس کرد و نتانیاهو هم این ذلت را پذیرفت و از این آتش بس معلوم شد که اسرائیل به شدت ذلیل شد.
حجت الاسلام رحمانی درادامه سخنان خود به موضوع واکنش دولت در مقابل کنش آمریکا در خروج از برجام و بی خیالی و بی تفاوتی اروپائیان دراین زمینه اشاره کرد و گفت:دولت مردان ما وقتی این موضوعات را دیدند و تصمیم گرفتند که از تعهدات خود نسبت به برجام بکاهند و دولت اعلام کرد که مِن بعد از این مازادتولید مواد غنی سازی شده و همچنین آب سنگین تولید شده در ایران که قرار بودبه کشور های خارجی فروخته شود را به احدی نمی فروشد و تحویل نمی دهد و این ها در دو فاصله ۶۰ روزه تکرار خواهد شد و اگر ببینیم این ماجراجویی ادامه داشته باشد برای همیشه از برجام خارج خواهیم شد.
امام جمعه قاین درادامه با بیان این که ای کاش همان روزی که آمریکا از برجام خارج شد این کار (خارج شدن ایران از برجام)همان روز صورت می گرفت گفت: بد است که بگوییم بروید از کره شمالی یاد بگیرید ،کره شمالی ترامپ را دیوانه وعاصی کرده است .
وی ادامه داد:پمپئو به کره شمالی میرود تا با رئیس جمهور این کشور صحبت کند اما رئیس جمهور این کشور پمپئو را یک شخصیت نابالغ می داند و می گوید او هنوز رشد سیاسی و عقلانی ندارد که با او کنار یک میز بنشینم.
حجت الاسلام رحمانی گفت: رئیس جمهور کره شمالی خطاب به آمریکا و مسئولین آنها بیان داشته است که قدم به قدم و قلم به قلم و هرقلمی که تحریم را برداشتید مااز سیاست هسته ای خود همان یک قلم را بر می داریم و مثل ایران نبود که متاسفانه برای این که یک امتیاز در انتخابات را بدست آوریم عجولانه این کار را از پیش ببریم وهمه نابسامانی ها را پیوند به برجام بزنیم وحرف هایی زده شود که امروز نتوانیم جوابگوی آنها باشیم.
وی در پایان گفت: به تعبیر مقام معظم رهبری در نهایت مسئله برجام برای ایران خیر و برکت خواهدداشت و حداقل خیر این است که طیف قابل توجهی از مردم ایران نصیحت می کردند که از مرگ سخن نگویید و از زنده بودن سخن گفته شود و انها خوب می فهمیدند که دشمن کینه توز تا کجا بوده است و به هیچ چیز رحم نمی کنند و هرگامی به عقب برداریم صد گام به جلو می آیند وبا این ایستادگی و مقاومت و صبر چاره ای جز این نیست و مهم آن است که این زحمات برای رضای خداوند متعال باشد .
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا