سیاسی

کاستی ها و کمبودها باید به مردم گفته شود/تااعلام نتایج شورای نگهبان به احدی قول حمایت ندهید

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در دیدار با شورای اداری شهرستان که به مناسبت ۵ مرداد سالگرد اقامه اولین نماز جمعه کشور برگزار شد با اشاره به دیدار رهبری با ائمه جمعه سراسر کشور گفت: مقام معظم رهبری دراین دیدار توصیه هایی به تعامل با دولت مردان داشتند .
وی ادرادامه با بیان این که روسای جمهور ما که در لباس روحانیت هستند اگر خوب باشند آبروی ما هستند و اگر بدباشند دامن مارا از همه بیشتر می گیردگفت: برای اینهایی که در لباس روحانیت هستند برای جامعه روحانیت و نظام و نهاد ولایت فقیه توفیقشان، موجب آبرو و عدم توفیق موجب شکست است.
امام جمعه قاین اظهارکرد: نقد باعث رشد می شود وگاها در محدوده کاری ما دوستان عزیزی که نقد های رشیدانه ای را بر گفتار و کردار ما وارد می کنند تحسین می شوند
حجت الاسلام رحمانی درادامه سخنان خود خطاب به مدیران گفت: برخی از مدیران خیال نکنند که خطبه ای که در نماز جمعه ایراد می شود و حرفهایی که زده می شود از روی حساب و کتاب سیاسی است و به دفاع از یک مسئله خاص است.
وی ادامه داد:در برخی از خطبه های نماز جمعه دولت را هم واقعا نقد می کنم واگر نقد نکنیم خودمان زیر سوال می رویم و حتی شده است که جاهای خوب را هم تحسین کرده ایم .
وی به موضوع مسکن اشاره داشت و گفت: رئیس جمهور اعلام کرده اند که مسکن ۳۰ درصد رشد داشته است و سوال ما این است که شاخص اندازه گیری شما چیست؟
آقای رئیس جمهور یک سر به بنگاهها در همین مشهد وشهرکهای تابعه آن بزنید و ببنید که اجاره بها از ۱۰۰ تا ۱۲۰ درصد افزایش داشته است
حجت الاسلام رحمانی گفت:باید کاستی ها را بر ملا کنیم و این مسائل هم به مردم گفته شود.
امام جمعه قاین در ادامه سخنان خود نیز گریزی به انتخابات زد و خطاب به مردم و به خصوص جامعه روحانیت گفت:دوستان روحانی تا کاندیدایی از شورای نگهبان مجوز خود را نگیرد و حُسن سابقه خود را نگرفت به احدی قول حمایت ندهید .
وی ادامه داد: آنهایی که از مشهد و تهران و شهرهای دور به قاین می آیند ونمدی را به آب می اندازند ،برایشان مهم نیست که چه کسی می خواهد این نمد را از آب بیرون بکشد و بعد انتخابات هم میروند و مشکلات برای ما باقی می گذارند.
حجت الاسلام رحمانی با تاکید مجدد بر این که تا اعلام نظر شورای نگهبان در تاییدکاندیداها روی شخص خاصی برای انتخابات فکر نکرده ام گفت: تماس های زیادی چه در حالی که مسئولیت امامت جمعه را دارم و چه در سال های گذشته برای شرکت در جلساتشان داشته ام ،اما به همه گفته ام تا نظر شورای نگهبان اعلام نشود در هیچ جلسه ای شرکت نخواهم کرد.
وی افزود:حاضر نیستم خودم رادریک خط ویک جناح قرار دهم و عقیده دارم که یک روحانی باید در وراء محدوده جغرافیایی خود باشد ولذا مجددا هم تاکید دارم که شان یک روحانی را اجل از این حرفها می دانم که در یکی از این خطوط مطرح شده که اشتباه و خوبی هم دارد وارد شود .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا