سیاسی

کارگاه آموزشی نقد فرق،نحله های انحرافی وجریان تکفیری در قاین برگزار شد

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام احمد علی پور رئیس اداره تبلیغات اسلامی قاین گفت: کارگاه آموزشی نقدفرق،نحله های انحرافی وجریان تکفیری با حضور ۵۰ نفر از ائمه جماعات،روحانیون مستقر و طرح هجرت و مسئولین کانون های فرهنگی قرآنی شهرستان در محل سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی قاین برگزار شد .
وی افزود: این کارگاه آموزشی با هدف ارتقا توانمندی روحانیون تأثیرگذار برای مقابله با فرق ضاله و نحله های انحرافی، جلوگیری از نفوذ اندیشه های انحرافی در میان مردم به خصوص جوانان، جریان شناسی نحله های انحرافی و اهداف پیدا و پنهان آنها برگزار شده است.
حجت الاسلام کاظمی از اساتید فرق ومذاهب حوزه علمیه قم دراین جلسه در خصوص فرقه های انحرافی و جریان های تکفیری و فرقه های جدید از جمله شیطان پرستی و… سخنان ایراد کرد.
وی افزود:جریان‌های تکفیری علاوه بر اقدامات خود با هتک حرمت و تخریب چهره‌های بزرگ اسلام ضربات جریان ناپذیری را به پیکره جهان اسلام می‌زنند.
حجت الاسلام کاظمی با اشاره به نقش علما و روحانیون در جلوگیری از اقدامات ضد دینی و اسلامی جریان‌های تکفیری عنوان کرد: از تمامی علما می خواهیم که ما را در این راه خطیر یاری دهند و در برابر افراط و تکفیر با شفقت و نصیحت برادرانه جوانان را با رفتارهایی که می‌تواند به ضرر اسلام و مسلمین باشد، آشنا و آگاه کنند.
وی همچنین طی ارائه مباحثی به تشریح افکار واندیشه‌ها و برنامه‌های جریان‌های انحرافی و نقد و بررسی این جریان‌ها در منطقه و جهان پرداخت و آفت‌ها و شیوه‌های به ظاهر جذاب و شیرین عملکرد آنان را برای به انحراف کشیدن جوانان و مردم عزیز و ضربه زدن به ارزش‌های دینی و انسانی برای روحانیون اعلام کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا