سیاسی

کاروان زیر سایه خورشید به “قاین” سفرمی کند

به گزارش نسیم قائن ، جلسه برنامه ریزی و هماهنگی برگزاری نهمین جشن بزرگ زیرسایه خورشید و همچنین برنامه های دهه کرامت، درقاین برگزار شد .
عرب زاده مدیر عامل جمعیت جوانان سرزمین خورشید خراسان جنوبی دراین جلسه با بیان اینکه نهمین سال متوالی است که کاروان زیر سایه خورشید وارد خراسان جنوبی میشود گفت: امسال نیز این مراسم در ۳۰۰نقطه از کشورو۳۰کشور جهان با حضور خدام حرم امام رضا(ع)برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه این کاروان ۱۷مرداد ماه وارد خراسان جنوبی می شود گفت: ورود این کاروان درروز۱۷مردادبه شهر خضری دشت بیاض خواهد بود.
عرب زاده اظهارداشت: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده وبعد از استقبال مردم وبرگزاری نماز جماعت در مسجد امام حسین(ع)شهر خضری دشت بیاض ،برنامه های ویژه این کاروان با حضور در امام زاده عبدالله کارشک آغاز وسپس مراسم جشنی در امام زاده اسماعیل خشکان به صورت محوری اجرا خواهد شد ودرمسیر برگشت نیز مراسم غبارروبی مزار شهدای بیهود با حضور خادمین امام رضا(ع)برگزار خواهدشد.
وی برگزاری جشن با حضور کاروان عشق را در مسجد نیمبلوک از دیگر برنامه های این کاروان اعلام کرد وگفت: در روز۱۸مردادنیز برنامه های ویژه ای شامل غبارروبی مزارشهداء،دیدار با امام جمعه،عیادت از بیماران در بیمارستان قاین،دیدار با خانواده شهدا وجانبازان ،دیدار با معلولین مرکز توانبخشی نشاط،برگزاری جشن در امام زاده زید قاین، برگزار خواهدشد.
عربزاده افزود:صبح ۱۹ مرداد این کاروان به شهر اسفدن عزیمت خواهند نمود و بعد از اجرای برنامه های فرهنگی وارد شهرستان زیرکوه شده و به اجرای برنامه های فرهنگی خواهند پرداخت.
کاروان زیرسایه خورشید عصر روز ۲۴ مرداد که سالروز ولادت امام رضا علیه السلام ولی نعمت ما خراسانی هست؛ مجددا وارد شهرستان قاینات شده و با حضور در بخش سده در محل بارگاه امامزاده زید آفریز به اجرای برنامه های فرهنگی خواهند پرداخت.
براتی معاون سیاسی اجتماعی فرماندار قاین دراین مراسم ضمن تقدیر وتشکر از حضور خدام حرم رضوی در قاین از همکاری ادارات ونهادهای شهرستان جهت هرچه با شکوه تر برگزارشدن برنامه ها خبرداد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا