سیاسی

کاخ سفید بر اجرای تحریم‌ها علیه ایران تاکید کرد

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از جام نیوز،، “آدام زوبین” معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی، بر اجرای تحریم های غیرهسته ای علیه ایران تاکید کرد.
وی با تکرار اتهاماتی چون “حمایت از تروریسم” و “نقض حقوق بشر” علیه ایران گفته، تحریم ها فقط روی کاغذ نیستند و ما قاطعانه درحال اجرای آن ها هستیم.
مقامات وزارت خارجه ایران اخیرا از کارشکنی واشنگتن در مسیر اجرای برجام و عدم همکاری بانک های بزرگ با تهران از ترس تحریم های آمریکا انتفاد کرده اند.
پایگاه اطلاع رسانی شبکه سی ان ان آمریکا (CNN) در گزارشی زیر عنوان “قانون گذاران آمریکایی به مقامات دولت اوباما درباره توافق هسته ای ایران فشار می آورند” به انعکاس اظهارات آقای زوبین در کنگره پرداخته است.
سی ان ان نوشت: مقامات دولت اوباما روز چهارشنبه به قانون گذاران این کشور که درباره توافق هسته ای، مردد و سخت گیر هستند گفتند که این توافق به صورت کامل درحال اجراست.
سی ان ان افزود: این مقامات تاکید کرده اند که دولت اوباما به اعمال تحریم ها علیه ایران در زمینه برنامه موشکی، حمایت از تروریسم و نقض حقوق بشر ادامه می دهد.
واشنگتن اگزمینر (washingtonexaminer) نیز در مطلبی با تیتر “نماینده ارشد دموکرات خواستار تحریم های جدید علیه ایران شد” جلسه آدام زوبین با نمایندگان کنگره را منعکس کرد.
به نوشته این پایگاه آمریکایی، “الیوت انگل” نماینده ارشد دموکرات در کمیته امور خارجی گفت: کنگره باید تحریم های جدیدی را علیه ایران وضع کند.
وی افزود: باید تحریم هایی علیه آزمایش های موشکی تحریک آمیز ایران اعمال کنیم؛ آزمایش هایی که تاکنون از سوی دولت اوباما بی پاسخ مانده اند.
بر اساس این گزارش، “آدام زوبین” معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی خطاب به نمایندگان آمریکایی گفته توافق هسته ای دستاوردهای زیادی برای واشنگتن و متحدانش داشته است.
وی اظهار داشت: این توافق زمان لازم برای دستیابی تهران به سلاح هسته ای را افزایش داده و همچنین موجب بهبود وضعیت امنیتی آمریکا و متحدانش در اروپا و خاورمیانه شده است.
جروزالم پست (jpost) نیز گزارشی زیر عنوان “مقام خزانه داری آمریکا گفت، ایران دسترسی محدود و غیرمستقیم به دلارهای آمریکا دارد” را در این باره منتشر کرد.
براساس این گزارش، آدام زوبین گفته، ایالات متحده هیچ اختیار قانونی علیه بانک های خارجی که با دلار آمریکا با ایران معامله کنند ندارد اما همچنان به ممنوع ساختن تهران از دستیابی مستیم به سیستم مالی آمریکا ادامه خواهد داد.
وی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد، ما به جز موارد محدود استثناء، تحریم های اولیه علیه ایران را لغو نکرده ایم. زوبین در عین حال مدعی شده، کاخ سفید مانعی بر سر راه فعالیت های تجاری بین المللی در ایران ایجاد نکرده است.
معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا با انداختن توپ در زمین ایران گفته، دولت ایران باید اصلاحات اساسی را انجام دهد تا کشورهای دیگر به تجارت با تهران تشویق شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا